Krzysiek Borek16.09.2015
Które iPady będą kompatybilne z nowymi funkcjami iOS 9

Wraz z wydaniem iOS 9 Apple zamierza wprowadzić nowe funkcje, zahaczające o wyświetlanie wielu aplikacji naraz (Split View). W połączeniu z kolejnymi iPad może okazać się interesującym sprzętem do pracy podczas wykorzystywania wielu aplikacji.

Po prezentacji iOS 9 na łamach portalu (chyba) pojawiły się informacje, związane z nowymi funkcjami iOS dedykowanymi iPadowi — niestety, nie wszystkie modele sprostają ich wymaganiom, wszystko z powodu gorszej wydajności i niewystarczającej ilości pamięci operacyjnej.

Split View

Zrzut ekranu 2015-09-16 o 13.36.59

Prawdopodobnie to najlepsza funkcja związana z wielozadaniowością w iOS 9 – powala ona na uruchomienie dwóch aplikacji obok siebie i bezproblemowe przesyłanie między nimi dowolnej zawartości. Split View działa tylko i wyłącznie na 2 – ej generacji iPada Air, również iPad mini 4 będzie w stanie sprostać tejże funkcji.

iPad Air 2 był najwydajniejszym produktem w ofercie producenta z Cupertino, choć jego debiut miał miejsce rok temu. Wyposażono go w trzyrdzeniowy układ scalony Apple A8X i 2GB pamięci operacyjnej, które zapewniają płynne działanie dwóch aplikacji jednocześnie.

Slide Over

Zrzut ekranu 2015-09-16 o 13.37.30

Pozwala na podgląd kolejnej aplikacji, podczas gdy jedna działa cały czas, w przeciwieństwie do Split View, ta funkcja jest dostępna dla większości modeli iPada:

Picture in Picture

Zrzut ekranu 2015-09-16 o 13.37.17

Ta funkcja pozwala na uruchomienie wideo w małym okienku podczas pracy z jedną, wybraną przez użytkownika aplikacją. Za przykład może posłużyć rozmowa przez FaceTime podczas przeglądania witryn internetowych za pośrednictwem Safari, PiP będzie działać na:

Jeżeli posiadacie iPada 2 – 4 lub pierwszą generację iPada mini możecie zapomnieć o nowych funkcjach, związanych z wielozadaniowością wprowadzonych w iOS 9.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek