Krzysiek Borek02.07.2016
Ładowarka BlitzWolf BW – 5S z Quick Charge 3.0 – test i recenzja

Ostatnio testuje wiele różnych ładowarek, ale największą uwagę skupiam na modelach kompatybilnych z szybkim ładowaniem Qualcomma (Quick Charge 2.0/3.0).

Dzięki uprzejmości firmy BlitzWolf miałem przyjemność przetestować ładowarkę BW-S5 kompatybilną z Qualcomm Quick Charge 3.0.

Szkoda tylko, że ten model ma jeden port USB, a nie dwa, jak w przypadku poprzednio testowanej przeze mnie ładowarki (z Quick Charge 2.0). Jednak czas ładowania baterii rekompensuje ten fakt i jeden port jest wystarczający (przynajmniej dla mnie).

Wygląd i jakość wykonania

Ładowarka w 100% wykonana jest z matowego tworzywa sztucznego, więc nie będzie zbierać odcisków palców użytkownika w przeciwieństwie do modelu wykonanego z połyskującego plastiku. BW-S5 również ma kształt kostki i w ogóle mi to nie przeszkadza, ponadto matowe wykonanie sprawia, że produkt wygląda na droższy niż w rzeczywistości.

20160628_132048 20160628_132108

Widelce wkładane do wtyczki w domu nie są chowane, a port USB znajduje się na tylnej ściance. Teoretycznie trudno używać jej podczas podróży i z większą ilością urządzeń, ale myślę, że łatwo nie uszkodzimy tego produktu. Nie mam wątpliwości, że ładowarka BW-5S jest solidnie wykonana, więc nie musicie bać się, że wraz z upływającym czasem zostanie uszkodzona.

Użytkowanie

Ładowarki używałem z testowanymi przeze mnie urządzeniami (Vernee Thor, Xperia X, Galaxy S7) i prywatnymi (iPhone 5S, iPad mini Retina). Po podpięciu kabla do BW-5S i urządzenia, nie ma żadnej diody sygnalizującej rozpoczęcie ładowania. Sprzęt działa tak, jak powinien, ale nie byłem w stanie sprawdzić QC 3.0 w przypadku Samsunga Galaxy S7. Sprzęt mobilny lidera rynku mobilnego korzysta obecnie z wersji 2.0, ale ładowarka jest wstecznie kompatybilna z poprzednimi wersjami.Ponadto chciałem zaznaczyć, że oryginalna ładowarka Samsunga i S7 podczas ładowania nagrzewały się do takiego stopnia, że musiałem wyłączyć szybkie ładowanie. Podczas używania produktu BlitzWolfa z S7 i włączonym szybkim ładowaniem, temperatura była zdecydowanie niższa. Czas naładowania baterii od 22% – 100% w S7 wyniósł 1h 10 min.

20160629_134132 BlitzWolf BW-5S QC 3.0

Vernee Thor nie wspiera szybkiego ładowania, ponieważ korzysta z układu scalonego MediaTeka, więc produkt BlitzWolfa nie będzie w stanie szybko naładować jego baterii. Na szczęście może naładować ją w takim samym czasie jak oryginalna ładowarka. Nie wiem czy Xperia X ładowała się przy użyciu Qualcomm Quick Charge 3.0 lub 2.0, ponieważ Snapdragon 650 wspiera najnowszą wersję, ale producent mówi o kompatybilności z poprzednią. Czas ładowania w przypadku Xperii X wyniósł 10 minut dłużej w porównaniu do Galaxy S7.

20160628_132642 S7 QC 2.0

Nie zapomniałem o sprawdzeniu ładowarki z urządzeniami mobilnymi Apple, ale od razu się zawiodłem. Ładowarka oddaje prąd o natężeniu 1A w przypadku ładowania iPhone’a 5S i iPada mini Retina, więc czas ładowania wydłuża się w porównaniu do fabrycznych ładowarek, dostępnych w pudełkach z każdym gadżetem.

Podsumowanie

Z kupionej w przedsprzedaży ładowarki z Quick Charge 2.0 i dwoma portami USB byłem zadowolony, z tą jest tak samo, ale boli mnie fakt, że wyposażono ją w tylko jeden port do ładowania i dość powolne ładowanie iUrządzeń. Poprzednio testowana przeze mnie ładowarka radziła sobie z tym lepiej, ale zdaje sobie sprawę, że ciężko wydać produkt kompatybilny nie tylko ze sprzętem na Androidzie. Do BW – S5 nie mam w ogóle zastrzeżeń i jestem w stanie polecić wam ją z czystym sumieniem. Na pewno się nie zawiedziecie, jeżeli macie sprzęt z Androidem, na iOS jest zdecydowanie gorzej.

Produkt do testów dostarczył BlitzWolf i możecie kupić go tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Marcin Harko

  Aplikacja ampere błędnie pokazuje prąd pobierany, właściwie robi to jak chce i wogóle parametry przez nią wskazywane nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, raz zawyża raz zaniża, przetestowane z bardzo dokładnym miernikiem.

  • krzysiekb92

   To, że działa, jak chce to wiem od dawna, ale niestety nie miałem żadnego miernika, żeby wszystko zmierzyć.

 • RALFIK

  UŻYJCIE ACCUBATTERY I PO PROBLEMIE :)

 • Ogólnie wszystkie ładowarki Blitzwolf są godne polecenia