Ładowarka Blitzwolf BW S6 - test i recenzja recenzje, akcesoria   Blitzwolf ma w swojej ofercie wiele świetnych ładowarek i do tej pory korzystam z wyłącznie ich produktów do ładowania swoich urządzeń mobilnych. ladowarka

Ładowarka Blitzwolf BW S6 – test i recenzja

Blitzwolf ma w swojej ofercie wiele świetnych ładowarek i do tej pory korzystam z wyłącznie ich produktów do ładowania swoich urządzeń mobilnych.

Ostatnio poszerzyli gamę produktów i wydali ładowarkę dedykowaną najnowszym modelom iPhone’a. Jednak kolejny z testowanych przeze mnie produktów nie naładuje szybko urządzeń z Cupertino.

Charakterystyka ładowarki:

  • wsparcie dla Quick Charge 3.0, 2.0, szybkiego ładowania Samsunga i Huawei
  • ładowanie urządzeń Apple (max 2,4A przez port QC 3.0 i zwykły)
  • niebieska dioda sygnalizująca podłączenie ładowarki do źródła zasilania

Wygląd i jakość wykonania

Nadal mamy do czynienia z konstrukcją wykonaną wyłącznie z tworzywa sztucznego. W tym przypadku połyskującego, a nie matowego. Oprócz tego producent wprowadził 2 porty USB, jeden do szybkiego ładowania (Quick Charge 3.0), a drugi 2,4A. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ładować dwa urządzenia jednocześnie.

Ładowarka Blitzwolf BW S6 - test i recenzja recenzje, akcesoria   Blitzwolf ma w swojej ofercie wiele świetnych ładowarek i do tej pory korzystam z wyłącznie ich produktów do ładowania swoich urządzeń mobilnych. IMG 20171230 135255

Łatwo zauważyć, który port wykorzystuje szybkie i zwykłe ładowanie. Oprócz oznaczeń tekstowych Blitzwolf postanowił zastosować różne kolory portów. Zwykły (2,4A) jest biały, a ten od szybkiego ładowania (QC 3.0) pomarańczowy. Ponadto nie zabrakło miejsca na diody, które sygnalizują podłączenie ładowarki do źródła zasilania.

Ładowarka Blitzwolf BW S6 - test i recenzja recenzje, akcesoria   Blitzwolf ma w swojej ofercie wiele świetnych ładowarek i do tej pory korzystam z wyłącznie ich produktów do ładowania swoich urządzeń mobilnych. IMG 20171230 135336

BW S6 jest świetnie wykonaną ładowarką, jednak w przyszłości chciałbym zobaczyć czarny wariant kolorystyczny. Większość ładowarek Blitzwolf jest biała, jednym może to odpowiadać, a innym niekoniecznie. Mnie to nie przeszkadza, ale dobrze byłoby zobaczyć ten sam produkt w innym kolorze.

Użytkowanie

Do ładowania Xiaomi Mi 5s i Xiaomi Redmi 4X wykorzystałem kable USB C i microUSB tego samego producenta. Udało mi się również sprawdzić ładowarkę podczas ładowania iPhone’a 6 Plus.

BW S6 nie ma żadnych problemów z szybkim ładowaniem baterii w Mi 5s, czas jej naładowania wynosi 55 minut. Zazwyczaj staram się ładować sprzęt po rozładowaniu baterii do 15% i tak zrobiłem w przypadku flagowca Xiaomi. 3200 mAh to nie dużo w porównaniu do 4100 mAh w Redmi 4X.

Ładowarka Blitzwolf BW S6 - test i recenzja recenzje, akcesoria   Blitzwolf ma w swojej ofercie wiele świetnych ładowarek i do tej pory korzystam z wyłącznie ich produktów do ładowania swoich urządzeń mobilnych. IMG 20171230 135351

Właśnie dlatego czas ładowania tego drugiego wynosił prawie 2h po podłączeniu go do portu 2,4A. To nadal szybciej w porównaniu do ładowarki BW S7, ale wolałbym, żeby nawet 4X miał wsparcie dla szybkiego ładowania, ale na to się nie zanosi. Ładowarka Blitzwolf BW S6 - test i recenzja recenzje, akcesoria   Blitzwolf ma w swojej ofercie wiele świetnych ładowarek i do tej pory korzystam z wyłącznie ich produktów do ładowania swoich urządzeń mobilnych. Mi 5s BlitzWolf BW S6 Quick Charge 1

Wymieniony przeze mnie iPhone 6 Plus za Mi5s lata świetności baterii ma za sobą, jednak nie zmienia to faktu, że za pomocą portu Quick charge 3.0, który dostosowuje się do 2,4A udało mi się szybko naładować baterię od 10 do 100%, operacja trwała godzinę i 15 minut, więc nie jest źle. Podejrzewam, że na niezużytej baterii czas ładowania się wydłuży, ale to będę w stanie sprawdzić dopiero po wymianie baterii w salonie Apple.

Podsumowanie

Dla mnie BW S6 to obecnie najlepsza ładowarka Blitzwolf, świetnie radzi sobie z ładowaniem wielu urządzeń, nawet dwóch jednocześnie. Ładowarka ani smartfon nie generują nadmiernych temperatur podczas korzystania z szybkiego ładowania, co w porównaniu do dodocool DA56 robi zdecydowaną różnicę.

Cieszę się, że ładowarka nie ma również problemów z naładowaniem iPhone’a, ale podejrzewam, że po wymianie baterii czas ładowania będzie dłuższy. Sprawdziłem też ładowarkę Aukey i dodocool DA56 podczas ładowania iPhone’a i żadna z nich nie dorównuje BW S6 pod względem czasu ładowania.

Linki do produktów: 

  • Ładowarka BW S6 – tutaj.
  • Kabel microUSB Ampcore Turbo – tutaj.
  • USB C – tutaj.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top