Krzysiek Borek20.04.2016
LeEco zaprezentowało całą gamę urządzeń z serii Le Max 2

LeEco wytoczyło dziś ciężkie działa — zaprezentowali trio nowych smartfonów z dużymi wyświetlaczami, mocną specyfikacją i zaawansowanymi aparatami. Brakuje w nich tylko jednej części, jest nią oczywiście standardowe gniazdo słuchawkowe.

Le Max 2 Pro

To lider całej paczki, wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,7 – cala o rozdzielczości 1440p (1440 × 2560 pikseli), układ scalony Qualcomm Snapdragon 820 i aż 6GB pamięci operacyjnej. Od nowości sprzęt działa na podstawie Androida 6.0 Marshmallow z autorską nakładką EUI 5.5. Dostępne są dwa warianty pamięciowe, 32 i 64GB, z tym że ten pierwszy ma już „tylko” 4GB RAM-u, a nie 6.

gsmarena_001

Aparat główny to Sony IMX230 z przysłoną f/2.0 i optyczną stabilizacją obrazu. Nie zabrakło również 8MPix aparatu z przodu, z którego zadowoleni powinni być miłośnicy wykonywania autoportretów. Co więcej, autofocus aparatu głównego jest oparty o detekcję fazy.

Sprzęt korzysta z dobrodziejstw ultradźwiękowej technologii Qualcomma wykorzystanej w czytniku linii papilarnych, ulokowanym na tyle. Nie zapomniano również o Quick Charge 3.0, które pozwoli na szybsze naładowanie niewymiennej baterii o pojemności 3100mAh. Warto wspomnieć, że sprzęt ma port DualSIM i nie ma problemów ze wsparciem dla sieci 4G, a resztę łączności bezprzewodowej dopełnia WiFi ac, Bluetooth 4.1. Poza tym zastosowano w nim również port USB typu C do wymiany danych i ładowania baterii.

Cena za wariant z 4GB RAM-u wynosi 325$ (1235 zł bez podatku/cła), a mocniejszy model to wydatek 385$ (1460 zł bez podatku/cła).

Le 2 Pro

Znakiem charakterystycznym tego wariantu jest 5,5 – calowy wyświetlacz Full HD, układ scalony MediaTek Helio X25, 4GB pamięci operacyjnej i 32 na dane użytkownika. Ten model również działa na najnowszej wersji Androida i nakładki LeEco.

gsmarena_002

Jeżeli chodzi o wykonywanie zdjęć, to jest prawie tak samo, jak w przypadku najwyższego modelu, a jedyna różnica to brak optycznej stabilizacji obrazu. Z przodu jest ta sama 8MPix matryca. Jeśli chodzi o łączność, to jest podobnie, ale bateria ma 3000mAh pojemności.

gsmarena_004

To nie jedyne różnice, Le 2 Pro ma CDLA (Continual Digital Lossless Audio), co w praktyce oznacza, że jakość dźwięku po podłączeniu słuchawek do portu USB — C będzie wyższa niż zazwyczaj. Czytnik biometryczny to standardowe rozwiązanie.

Cena tego wariantu wynosi 230$ (875 zł bez podatku/cła).

Le 2

To podstawowy wariant, ale również ma 5,5 – calowy ekran Full HD. Napędza go układ scalony MediaTek Helio X20 (X25 jest jego podkręconą wersją), wspomagany przez 3GB pamięci operacyjnej. System operacyjny to nadal Android Marshmallow z autorską nakładką, a użytkownik na swoje dane otrzymuje 32GB pamięci wbudowanej.

gsmarena_001

Zdjęcia możemy wykonywać na przemian 16MPix aparatem głównym lub 8MPix z przodu, który charakteryzuje się większymi pikselami (1.4µm). Nie zapomniano także o zastosowaniu ogniwa o pojemności 3000mAh z możliwością szybkiego ładowania, czytnika biometrycznego i odtwarzania muzyki przez port USB — C.

Jego cena wynosi 170$ (645 zł bez podatku/cła).

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek