Michał15.12.2015
Lenco L-3808 – pierwsze wrażenia

Gościnny wpis stuffpolska.tv

Retro jest piękne. Zwłaszcza jeśli potrafi wpisać się w standardy nowoczesności, tak jak robi to ten gramofon od Lenco.

stuff_bialy

Dziś mówiąc o muzyce masz przed oczami ciąg zer i jedynek, cyfrowy plik przechowywany w swoim smartfonie albo na bieżąco przesyłany z sieci. Jednak prawdziwi melomani wiedzą, że prawdziwego ducha muzyki możesz poczuć wyłącznie w fizycznych nośnikach, a już zwłaszcza w tych analogowych i najbardziej kultowych – winylach.

01

W dobie przechowywania tysięcy utworów w jakiejś wirtualnej chmurze te czarne krążki nie mają racji bytu: są wielkie, nieporęczne i na jednej zmieści się wyłącznie jeden album ulubionego wychowawcy. To nie przeszkadza koneserom dobrego dźwięku rozkoszować się ciepłem płynącym z analogowej muzyki. Lenco postanowiło połączyć świat analogowych nośników i cyfrowego przekazu i stworzyło ten niepozorny i przystępny cenowo gramofon, który pomoże ci znów poczuć klimat winylowych lat.

02

Pod osłoną z pleksiglasu skrywa się gramofon o klasycznym, minimalistycznym osprzęcie; tych kilka kontrolek wystarczy, by w pełni zapanować nad obracającą się płytą. Jeśli nie przyjrzysz się złączom z tyłu obudowy, nawet nie zauważysz, że masz do czynienia ze zmyślną hybrydą, którą podepniesz nie tylko do zestawu hi-fi, ale także do komputera.

Dzięki wbudowanemu przedwzmacniaczowi Lenco prześle do głośników dźwięk stereofoniczny, ale jego największą zaletą jest niewątpliwie możliwość zgrywania płyt winylowych na komputer. Pozwoli ci to zaspokoić twoje zamiłowanie do słuchania retromuzyki z mobilnością smartfona, z którego korzystasz.

Piękny minimalizm…

03

W Lenco L-3808 najpiękniejsze jest to, ze nie próbuje udawać sprzętu, którym nie jest. Brak w nim futurystycznych wstawek, to klasyczny odtwarzacz zaprojektowany w duchu retro. Sprawdzi się nie tylko do odtwarzania twoich zakurzonych winyli, to także świetna ozdoba każdego salonu

…z nowoczesną wstawką

04

Widzisz to złącze USB z tyłu obudowy? Dzięki niemu zarchiwizujesz swoje winyle w cyfrowej jakości. Wystarczy tylko podpiąć go do komputera, zakręcić talerzem i czekać, aż na komputerze zapisze się cyfrowa wersja ciepłego brzmienia winyla.

Łatwo i przyjemnie

05

Nałóż płytę, przekręć pokrętło na pozycję „On”, opuść mechaniczne ramie na początek ścieżki i już jesteś gotowy do słuchania, wystarczy tylko nacisnąć ten wielki prostokątny przycisk. To łatwiejsze niż znalezienie aplikacji muzycznej w smartfonie.

Wie, jak grać

06

Te dwa małe przyciski pozwolą ci wybrać dwie prędkości odtwarzania płyty. Pozwoli ci to na odtworzenie dowolnego winyla z twojego retro archiwum.

07

Zdaniem Stuffa

Era winyli przeminęła na dobre, nie warto oszukiwać się, że te czarne płyty mogą stanowić konkurencję dla ery strumieniowania mediów. Jednak dalecy jesteśmy od stwierdzenia, że winyle umarły i nie ma dla nich miejsca na rynku. Takie sprzęty jak Lenco L-3808 udowadniają, że wciąż istnieje popyt na analogową muzykę sączącą się z gramofonów. Winyli sprawdzają się w domowym zaciszu, a jeśli zechcesz zabrać ich magię ze sobą do pracy – wystarczy zgrać płyty do komputera i wrzucić je do smartfona. Dokładnie tak, jak robi to L-3808.

Więcej informacji na temat produktu znajdziecie na stronie www.lenco.com – tutaj. Gdzie kupić gramofon? Produkt dostępny jest między innymi w sieci RTV EURO AGD – tutaj.

stuff_czerwony

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
  • Mateusz Kiliński

    Nigdy w życiu nie kupiłbym takiego gramofonu. To już nie jest w 100% analogowy gramofon, jakim powinien dla mnie być. Po co złącze USB? Po co kupujesz gramofon, skoro masz zamiar zgrywać winyle na PC? Słuchając winyli odczuwa się smak, a przygotowania do odsłuchu są swoim rodzajem rytuału, który musisz odprawić przed wciśnięciem przycisku play. Druga sprawa – czemu wbudowany przedwzmacniacz? Ja chcę swój. Dlaczego? Bo jako audiofil mam możliwość jego wymiany jeśli będę słyszał w nim mankamenty, a uwierzcie mi – takie rzeczy na prawdę słychać.

  • Marcin

    Jeżeli gramofon to tylko Technics sl 1200 mk2… Ponoć Panasonic wznawia produkcję w 2016 jestem ciekaw czy wypuszczą mk5… i jakie ceny będą :-)