Krzysiek Borek07.03.2016
Lenovo Moto 360 Sport dostępna w sprzedaży

Teoretycznie większość inteligentnych zegarków nadaje się do zbierania danych podczas aktywności fizycznej użytkownika, ale tylko nieliczne są nastawione głównie na ten aspekt użytkowania. Jednym z nich bez wątpienia jest Sony SmartWatch 3, a drugim debiutująca w naszym kraju Moto 360 Sport.

Sprzęt ma specjalnie zaprojektowaną konstrukcję, która ma kanały wentylacyjne, zapewniające komfort podczas treningu, a silikon, z którego wykonany jest pasek, nie pochłania potu. Poza tym nie wyblaknie i nie zauważymy na nim żadnych przebarwień. Wzornictwo urządzenia nawiązuje do standardowych urządzeń noszonych Lenovo Moto, więc charakteryzuje się eleganckim wyglądem.

Moto 360 Sport jest wyposażona w moduł GPS, więc nie musimy mieć ze sobą smartfona, abyśmy mogli śledzić pokonaną trasę podczas biegu/spaceru. To idealne rozwiązanie do śledzenia wszystkich zmiennych w trakcie treningu. Nie zapomniano również o pulsometrze, którzy zmierzy nasze tętno, a wszystkie dane składowane są w aplikacji Moto Body.

03_Mot_360_Sport_Exercise_0140_N_V8_simp

Aplikacja zbiera dane dotyczące ilości wykonanych kroków, dystansu i wielu innych. Dodatkowo porównuje je z poprzednim tygodniem, co pozwala stawiać sobie nowe (wyższe) cele do spełnienia. Model Sport współpracuje również z aplikacją MapMyRun, RunKeeper i Strava, a w trakcie aktywności fizycznej wyświetlane są również spalone kalorie.

Moto 360 Sport działa na podstawie najnowszej wersji systemu operacyjnego Android Wear, a jego interfejs został w pełni przetłumaczony na nasz rodzimy język. Mając go na nadgarstku mamy dostęp do powiadomień z zainstalowanych aplikacji, szybkich odpowiedzi w WhatsApp i wielu innych funkcji, z których znana jest platforma Wear. Warto wspomnieć, że zegarek korzysta również z komend głosowych poprzedzonych frazą „Ok Google”.

Moto3602ndGen_Sport_FrntFace_TruBlk_RGB

Urządzenie naręczne Lenovo pozwala na odtwarzanie muzyki bez konieczności korzystania ze smartfonu, wszystko dzięki Bluetooth i aplikacji Google Play Muzyka, w której każdy użytkownik znajdzie odpowiednią dla siebie muzykę. Dodatkowo system operacyjny pozwala na korzystanie z wielu gestów, które ułatwiają użytkowanie i pozwalają na szybsze usunięcie/odczytanie powiadomień.

35 milimetrowy wyświetlacz chroni szkło hartowane Gorilla Glass 3ej generacji, które zapewnia komfortowe użytkowanie nawet w mocnym świetle słonecznym, wszystko dzięki zastosowaniu wyświetlacza Moto AnyLight. W praktyce zachowuje się jak zwykły ekran LCD, ale na zewnątrz jest zdecydowanie czytelniejszy. Warto nadmienić, że jasność automatycznie dostosowuje się do panujących warunków, więc nie musimy jej ręcznie konfigurować.

Lenovo Moto 360 Sport ma certyfikat IP67, który oznacza, że urządzenie noszone jest pyłoszczelne i można je zanurzyć na głębokość 1 m przez 30 minut.

Moto-360Sport

Moc obliczeniową dostarcza układ scalony Qualcomm Snapdragon 400, taktowany 1,2GHz i 512 MB pamięci operacyjnej. Użytkownik na dane otrzymuje zaledwie 4GB pamięci wewnętrznej, która powinna każdemu wystarczyć. Za komunikację bezprzewodową odpowiedzialne jest Bluetooth 4.0 Low Energy, WiFi 802.11b/g oraz czujniki takie jak wysokościomierz barometryczny, akcelerometr, czujnik oświetlenia i żyroskop. Niewymienna bateria o pojemności 300mAh pozwala na cały dzień użytkowania, a zegarek kompatybilny jest z urządzeniami mobilnym działającymi na podstawie Androida 4.3 lub nowszego i iOS 8.2, lub wyższego.

Moto 360 Sport jest dostępna w trzech wariantach kolorystycznych (czarnym, białym i pomarańczowym) i kosztuje 1399 zł.

Źródło: Informacja prasowa
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek