Krzysiek Borek08.10.2016
Lenovo opublikowało listę urządzeń mobilnych, które otrzymają aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Najnowsza aktualizacja Androida jest już dostępna dla użytkowników Nexusów, ale wraz z biegiem czasu niektóre urządzenia Lenovo Moto otrzymają aktualizację do najnowszej wersji oprogramowania układowego.

Dziś nawet dostałem informację z listą wspieranych urządzeń.

Lenovo jeszcze w tym roku wyda aktualizację dla poniższych smartfonów:

  • Moto G4, Moto G4 Plus, Moto G Play
  • Moto X Style, Moto X Play, Moto X Force
  • Moto Z, Moto Z Play
  • Nexus 6

Android Nougat wprowadza wreszcie tryb wielu okien, który pozwala na uruchamianie dwóch aplikacji jednocześnie. Ta funkcja od dawna jest dostępna dla użytkowników Samsungów, ale zdaje sobie sprawę, że niektórym nie odpowiada nakładka systemowa lidera rynku mobilnego. Po aktualizacji użytkownik będzie mógł uruchomić Twittera obok Spotify lub inne aplikacje, co sprawi, że użytkowanie sprzętu stanie się bardziej komfortowe.

11_moto_z_play_lifestyle_1

Google postanowiło wprowadzić kartę zdrowia, która od dawna jest dostępna w iOS i podczas wstępnej konfiguracji właściciel sprzętu Lenovo Moto może wprowadzić swoją grupę krwi, leki, alergię i przede wszystkim numer kontaktowy. Wszystkie informacje będą ukazywane na ekranie blokady, więc w razie niebezpieczeństwa osoby postronne będą w stanie wam pomóc.

moto-x-force_jk

Nie zapomniano również o nowym systemie powiadomień, pozwalającym na odpowiadanie na nie bez konieczności uruchamiania aplikacji. Odpowiedzi na obecne powiadomienia to nie wszystko, będzie można również polubić udostępnione przez znajomych na Facebooku zdjęcia. Co ciekawe, po dłuższym przytrzymaniu ikony aplikacji, z której pochodzi powiadomienie, zyskujemy dostęp do ustawień i wtedy możemy je całkowicie wyciszyć.

motoz

Ustawienia również doczekały się zmian i po aktualizacji pod niektórymi częściami pojawią się szczegółowe informacje. Może to być wolna ilość miejsca na dane, wolna pamięć RAM i wiele innych. Dzięki temu zaoszczędzimy trochę czasu, jeżeli będziemy chcieli dowiedzieć się wyżej wymienionych informacji.

moto-g4-plus_jk

Zmian jest zdecydowanie więcej, ale nie będę ich wszystkich opisywał, najważniejsze, że Lenovo nie zamierza porzucić niektórych, starszych urządzeń i one też otrzymają aktualizację, choć w głównej mierze dostaną je nowsze modele. Pamiętajcie, że to lista sprzętu, który otrzyma oficjalną aktualizację, mając starsze urządzenia, będziecie zmuszeni zostać na starszej wersji systemu lub ratować się niestandardową wersją.

Źródło: Informacja prasowa
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek