Krzysiek Borek06.03.2016
Lenovo zaprezentowało rodzinne i biznesowe tablety

Przystępnie cenowo słuchawki i sprzęt we współpracy z Google to nie jedyne nowości pokazane całemu mobilnemu światu przez Lenovo. Pojawiły się również nowe tablety, jeden z nich docenią klienci biznesowi, podczas gdy kolejne to zdecydowanie sprzęt dla mas, który nie powinien być drogi w momencie rynkowego debiutu.

Tab 3 10 Business wyposażono w najnowszą wersję Androida (Marshmallow) i platformę Android for Work, która pozwala na integrację sprzętu mobilnego z infrastrukturą przedsiębiorstwa. Oprogramowanie pozwala na sprzętowe szyfrowanie danych, zdalne sterowanie, dyskretne instalowanie aplikacji, blokowania sprzętowego i systemowego i wiele innych. Sprzęt jest najbardziej wytrzymały ze wszystkich zaprezentowanych, spełnia normę IP52, co oznacza, że jest odporny na kurz i zachlapania, szkło hartowane Gorilla Glass 3 chroni wyświetlacz przed zadrapaniem i uszkodzeniem, a zastosowanie nanotechnologii P2i podczas konstruowania obudowy sprawia, że jest ona odporna na cząsteczki wody.

foto4_tab3

Tab 3 7 i 8 to tablety rodzinne, według badań producenta to właśnie te urządzenia (tablety) są zazwyczaj współdzielone przez większość mieszkańców. Lenovo mając to na uwadze, dodało do oprogramowania tryb dziecięcy, brak dostępu do urządzenia w nocy i wsparcie dla profili użytkowników z personalizacją pulpitów głównych dla każdego z osobna.

foto5_tab3

Adaptive Display odfiltrowuje światło niebieskie i może dostosować automatycznie obraz i dźwięk w zależności od tego, na co w danej chwili spogląda użytkownik. Poza tym dzięki czujnikom oświetlenia automatycznie dostosowuje jasność i odwzorowanie kolorów wyświetlacza, ponadto 7 – calowy model jest odporny na zachlapania.

tablety_porownanie

Debiut wszystkich modeli nastąpi w czerwcu bieżącego roku, a na powyższej tabeli możecie sprawdzić specyfikację techniczną każdego modelu z osobna.

Źródło: Informacja prasowa
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Marcin Wojciechowski

    Interesuje mnie Tab 3 10. Zapowiada się bardzo ciekawe i porządne urządzenie w rozsądnej cenie co lubię.