Krzysiek Borek19.08.2014
LG Display głównym dostawcą wyświetlaczy dla iPhone’a 6

Według informacji z Chińskiej strony internetowej feng.com, Apple podpisało umowę z LG Display na mocy, której będą oni głownym dostawcą wyświetlaczy do iPhone’a 6. Umowa dotyczy obydwu wariantów iPhone’a 6.

LG Display wygrało na tym polu z wieloma konkurentami takimi, jak Samsung, Sharp i Japan Display, dzięki temu stali się głównym dostawcą wyświetlaczy, które zostaną wykorzystane w nadchodzącym smartfonie giganta z Cupertino. W marcu pojawiła się informacjaa o współpracy Apple z 3 dostawcami (LG, Sharp i Japan Display) w związku z dostawą wyświetlaczy dla większego wariantu iPhone’a 6. W pewnym momencie Sharp odpadł z powodu wad technicznych wyświetlaczy.

Kolejny raport pojawił się w maju, wtedy do gry włączył się Samsung, który zrezygnował z produkcji wyświetlaczy dla ich największego rywala na rynku urządzeń mobilnych. Tutaj prawdopodobnie zaczęły się problemy Apple, które miał zniwelować Innolux. Z raportu na feng.com nie wiemy, jaką ilość wyświetlaczy dostarczy LG Display, choć biorąc po uwagę możliwą sprzedaż ok. 75 mln egzemplarzy iPhone’a 6, to ich liczba w pewnym sensie jest wiadoma.

Z ostatnich doniesień wiemy, że 9 września Apple zaprezentuje iPhone’a 6 z 4,7″ przekątną wyświetlacza. Większy wariant urządzenia Apple pojawi się parę miesięcy później z powodu problemów technicznych podczas produkcji.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek