Krzysiek Borek21.05.2016
LG dostarczy aparat z dwoma obiektywami dla iPhone 7 Plus

Do premiery obydwu wariantów iPhone’a 7 jeszcze sporo czasu, ale wygląda na to, że Sony nie dostarczy na czas aparatów z dwoma obiektywami i tym zajmie się LG.

We think Sony may not be able to deliver its full share of dual cameras to Apple due to: (1) lower-than-expected yield, and (2) damage to its production facility from the April earthquake in Kumamoto. As a result, we think LGI will gain majority share of the initial dual camera orders from Apple; hence, we upgrade to Buy.

Wszystko z powodu opóźnień wywołanych trzęsieniem ziemi w Kumamoto. W momencie pojawienia się informacji nikt nie wiedział, czy ta fabryka produkowała aparaty tylko dla iPhone’a i jakie będą konsekwencje sytuacji. Sony zawiesiło na chwilę działalność w innej fabryce, produkującej aparaty dla urządzeń mobilnych.

iphone-7-mockup

Ponadto Nomura Securities twierdzi, że mniejszy iPhone będzie miał aparat z optyczną stabilizacją obrazu, dla mnie byłoby to świetne zagranie, ponieważ obecnie tylko większy ją ma.

Warto nadmienić, że analitycy z Nomura twierdzą, że każdy z wariantów iPhone’a 7 otrzyma aparat z dwoma obiektywami, a nie tylko fablet, choć KGI twierdzi, że to część tylko dla większego modelu.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek