Krzysiek Borek17.08.2015
LG G G Pad II 8.0 z tradycyjnym portem USB

Parę tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje o planach LG, dotyczących kolejnych tabletów. Jedna z nich sugerowała, że jeszcze w tym roku ujrzymy drugą generację G Pada, a jeden z jego wariantów będzie miał wydajną specyfikację techniczną.

Zanim ujrzymy najwyższy model warto przyjrzeć się najtańszej propozycji, która zawiera jedną ciekawą, a zarazem unikalną część, której nie znajdziemy (chyba) w żadnym tablecie obecnie dostępnym w sprzedaży.

LG G Pad II z 8 – calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1280 × 800 pikseli zadebiutował właśnie w południowej Korei. Za jego sprawne działanie odpowiada SoC Snapdragon 400 i 1,5GB pamięci operacyjnej. Zdjęcia wykonamy 5MPix aparatem głównym, a wideo rozmowy przeprowadzimy 2MPix aparatem umieszczonym na froncie. Bateria o pojemności 4200mAh powinna starczyć na długą pracę na jednym ładowaniu, zaprezentowany model ma 32GB pamięci wewnętrznej i w każdej chwili możemy ją rozszerzyć za pomocą kart microSD. To na pewno nie konkurent dla tabletów z serii Galaxy Note i rysika S Pen, ale w tym przypadku również dostaniemy rysik, który powinien odpowiednio sprawować swoje funkcje, przewidziane przez producenta, warto nadmienić, że sprzęt posiada LTE.

Jak na razie nic nowego prawda? Sprzęt ma 8,9 mm grubości co pozwoliło na implementację standardowego portu USB, dzięki któremu podłączymy do tabletu dysk przenośny lub modem USB. Wszystko odbywa się bez żadnych przejściówek.

g-padpusb

Czy obecność tradycyjnego portu USB sprawi, że sięgnięcie po najnowszą generację G Pada? Bez wątpienia to miły dodatek, ale mamy do czynienia z wieloma kompromisami, które są nie do przełknięcia. Osobiście mam nadzieję, że LG rozpocznie nową modę i wielu konkurentów również zaimplementuje zwykły port USB w swoich produktach, byłoby świetnie.

Źródło: pocketnow.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek