Krzysiek Borek24.12.2014
LG wyprodukuje smartfona z Firefox OS

Japoński operator sieci komórkowcyh KDDI już niedługo będzie miał w swojej ofercie urządzenie z Firefox OS. Będzie nim model Fx0 wyprodukowany przez LG.

Obecnie system operacyjny Mozilii nie jest popularny, ponieważ kojarzony jest z bardzo tanimi urządzeniami. Tym razem sytuacja wygląda inaczej i Fx0 będzie najmocniejszym smartfonem z systemem Firefox OS. Urządzenie LG będzie wyróżniać się przezroczystą obudową i przyciskiem „początek” z logo systemu operacyjnego. Nad wyglądem Fx0 pracował Tokujin Yoshioka, który odpowiedzialny jest za prezencję LG G3.

FxO

Biorąc pod uwagę specyfikację sprzętową, mamy tutaj do czynienia z wyświetlaczem o przekątnej 4,7″ o rozdzielczości 720p. Smartfon oparty jest o 4 rdzeniowy procesor Snapdragon 400, taktowany 1,2GHz i 1,5GB RAM. Za generowanie grafiki odpowiedzialne jest GPU Adreno 306, nie zabraknie również łączności LTE. Zdjęcia wykonamy aparatem głównym z 8MPx matrycą, a fani selfie będą mieć do dyspozycji przedni aparat o rozdzielczości 2,1MPx. Bateria nie będzie należała do pojemnych i jej pojemność wynosi 2,370mAh, użytkownik dostanie 16GB pamięci wbudowanej na dane, którą można rozszerzyć o kartę microSD.

Fx0 pojawi się tylko i wyłącznie w złotym kolorze i nie będzie należał do tanich „zabawek”. Jego cena ma wynieść 415$, więc jego sprzedaż nie będzie należała do najłatwiejszych nawet w kraju kwitnącej wiśni. Akurat w Japonii większość urządzeń mobilnych ma wyższe ceny, niż w Stanach Zjednoczonych, czy Europie. Jeżeli mielibyście możliwość kupna tego urządzenia, zrobilibyście to?

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek