Krzysiek Borek09.08.2015
LG zamierza wydawać comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń dla Androida

Parę dni temu Google i Samsung ogłosili, że zamierzają wydawać comiesięczne łatki zabezpieczeń dla Androida, aby załatać wszelkie dziury w zabezpieczeniach tego systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych.

LG zamierza kroczyć tą samą drogą i również rozpocznie aktualizację swoich produktów działających na Androidzie. Większość producentów sprzętu mobilnego z Androidem została do tego zmuszona, bo jak się okazało około 80% urządzeń było narażone na ‘stagefright’.

W przeciwieństwie do Samsunga i Google LG nie ogłosiło tego oficjalnie, informacja została podana podczas wywiadu dla portalu Wired.

LG will be providing security updates on a monthly basis which carriers will then be able to make available to customers immediately. We believe these important steps will demonstrate to LG customers that security is our highest priority

LG i Samsung zapomnieli o jednej nad wyraz ważnej kwestii, nie podali informacji urządzeniach, które uzyskają aktualizacje, a które obejdą się ze smakiem. Wątpię, żeby obydwaj producenci wydawali aktualizacje dla wszystkich produktów na Androidzie dostępnych w sprzedaży.

Tak czy owak, miło, że LG dołącza do tak zacnego grona i mam nadzieję, że reszta liczących się producentów również rozpocznie tę operację.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek