Jakub Świtek14.06.2015
Lifeproof Fre dla iPhone 6 – recenzja

Wielkimi krokami zbliżają się wymarzone wakacje. Dla wielu z nas jest to czas, który spędzimy w miejscach gdzie nasze telefony mogą ulec uszkodzeniu. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w specjalne obudowy, które uchronią nasze sprzęty m.in przed wodą, uderzeniem czy też kurzem.

Lifeproof to firma, która powstała z misją ochrony naszych telefonów w różnych warunkach, dzięki specjalnym obudowom. Firma na przestrzeni lat zyskała wielu zwolenników. W swojej ofercie posiadają dwa główne produkty: Fre a także Nuud. W dniu dzisiejszym skupię się na tym pierwszym.

lifeproof-iphone-6-frc493-water

Lifeproof Fre jest to etui wykonane z plastiku oraz gumy. Doskonałe przyleganie uszczelek, świetnie spasowane przyciski świadczą o zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Gniazdo słuchawkowe zabezpieczone jest przez wkręcaną zatyczkę a port lightning chroniony jest klapką. Przyciski funkcyjne osłonięte zostały gumową częścią. Tylni aparat chroni kawałek plastiku, natomiast dioda oświetlająca a także Touch ID pokryte są specjalną folią. Mikrofon oraz głośniki zakrywa wodoszczelna membrana. W trakcie korzystania z obudowy, możemy używać Touch ID, oczywiście nie jest to niezbędne lecz fajnie, że producent daje taką możliwość.

PROD_AMP600_Fre_White_Front Left_141111_3000x3000

Proces zakładania obudowy jest niezwykle prosty. Sprowadza się do umieszczenia naszego telefonu między dwoma częściami a następnie na ich zatrzaśnięciu. Oczywiście nie można zapomnieć o zamknięciu specjalnych zaślepek chroniących port lightning oraz wejścia jack. Jeżeli chodzi o wyjęcie telefonu z tego etui to w pierwszej kolejności powinniśmy „rozwarstwić” te części przy pomocy np. monety. W prawym, dolnym rogu znajduje się specjalne miesjce do wykonania tej czynności. Samo etui jest niezwykle lekkie, nie pogrubia znacząco telefonu a także dzięki połączniu chropowatego plastiku z gumowymi bokami, doskonale leży w ręku.

PROD_AMP600_Fre_White_Rear Straight_141111_3000x3000

Według zapewnień producenta etui posiada stopień ochrony IP 68, dzięki któremu wytrzyma pod wodą na głębokości do dwóch metrów przez około 1 godzinę. Dodatkowo obudowa chroni przed upadkiem z wysokości 2 metrów a także jest pyłoszczelne. Oczywiście przed pierwszym użyciem tego produktu z naszym telefonem powinniście przeprowadzić test na jego wodoszczelność – o czym informuje nas producent na specjalnych naklejkach oraz w instrukcji. Jeżeli case przejdzie ten test pozytywnie, to jest gotowy na użycie go z iPhonem. Ciekawostką jest fakt iż na terenie USA firma gwarantuje, że jeżeli nasz telefon zostanie zalany to oni poniosą za to odpowiedzielność. Niestety poza granicami Total Water Protection Program nie działa. Mam nadzieję, że to się zmieni. W zestawie znajdziecie również ściereczkę, instrukcję oraz specjalny kabel jack, dzięki któremu będziecie mogli słuchać muzyki w trakcie użytkowania obudowy.

IMG_7020

Lifeproof Fre to etui lekkie, minimalistyczne, które zostało wykonane z niezywkłą jakością oraz dbałością o detale. Jeżeli szukacie produktu, który ochroni Wasze urządzenia przed uszkodzeniem to warto sięgnąć po takie rozwiązanie. Na rynku znajduje się pełno podrabianych produktów Lifeproof, lecz tylko oryginał powinien ochronić wasze sprzęty przed uszkodzeniem.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Moderator na myapple.pl Uwielbiam sprzęt Apple.
@zakino4