Michał27.11.2013
Limbo dostępne w promocji

Gościnny wpis Michała Żyły.

Pierwszy raz grę Limbo uruchomiłem jakiś rok temu na swoim Maku. Spędziłem trochę czasu żeby przejść ją całą. Już wtedy gra bardzo przypadła mi do gustu. Pomyślałem – ciekawe kiedy gra pojawi się na iOS. Nie musiałem długo czekać – pojawiła się na iOS w wersji uniwersalnej, którą bez chwili zastanowienia kupiłem.

Naszły mnie pewne obawy – czy gra odda ten sam klimat co wersja komputerowa? Nie rozczarowałem się!

Głównym bohaterem gry jest bezimienny chłopiec, który budzi się w środku lasu. Pokonujemy następne poziomy pełne różnego rodzaju niebezpieczeństw, koszmarnych stworów i maszyn czyhających na nasze życie.

Podczas poszukiwań swojej zaginionej siostry napotka tylko kilku innych ludzi, którzy atakują go lub uciekają przed nim.Możemy poruszać postacią w prawą lub lewą stronę ekranu, skakać, wspinać się po półkach, drabinach i linach, pchać lub ciągnąć różne obiekty. Świat gry, przedstawiony za pomocą ciemnej, szarawej grafiki i minimalistycznych dźwięków otoczenia, tworzy bardzo mroczny klimat. Świat gry, przedstawiony za pomocą ciemnej, szarawej grafiki i minimalistycznych dźwięków otoczenia, tworzy bardzo mroczny klimat.

Ciemny obraz ukrywa także wiele pułapek, takich jak sidła na leśnym podłożu groźne potwory ukryte w cieniu, które będą próbowały zabić chłopca. Wiele z tych pułapek nie jest widocznych, dopóki nie zostaną włączone, często zabijając chłopca. Zagadki w grze zostały zaprojektowane w taki sposób, aby postać gracza zginęła przed znalezieniem rozwiązania. Gdy tak się stanie, gracz może rozpocząć ponownie grę od ostatniego punktu kontrolnego.

W grze Limbo liczy się nie tylko zręczność ale i myślenie. Czasem pewne rzeczy które mijamy po drodze mogą nam się przydać. Niekiedy warto cofnąć się i pójść inną z pozoru ukrytą drogą. Niejednokrotnie trzeba działać bardzo szybko, co sprawia, że gra nie należy do najłatwiejszych.

Wykonanie gry to istny majstersztyk. Jeśli nie miałeś okazji w nią zagrać – to zachęcam do zakupu, bo gra aktualnie jest przeceniona z 4,49€ na 1,79€

Gra dostępna jest w App Store pod tym linkiem.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz