Krzysiek Borek17.04.2016
Limitowana edycja iPada Pro wystawiona na aukcję

Apple właśnie wystawiło na aukcję jedynego w swoim rodzaju iPada Pro, Apple Pencil i Smart Cover, aby zebrać pieniądze dla Londyńskiego muzeum wzornictwa.

Produkty zostały przekazane przez Jona Ive’a i jego współpracowników. Najgorsze jest chyba to, że na świecie jest jeden taki egzemplarz i więcej ich nie będzie.

Wygląda na to, że nie użyto do tego innych materiałów niż zwykle, ale różnicą względem zwykłych edycji na pewno są ich kolory. iPad Pro (12,9”) ma prawie fluorescencyjną obudową, a etui jest wykonane z niebieskiej skóry. Wiadomo do dawna, że Amerykanie nie sprzedają skórzanych Smart Coverów, poza tym obudowa Apple Pencil również jest wykonana ze skóry, a jej kolor to pomarańcz. Widać również złotą „opaskę” wokół akcesorium, co również różni je od standardowej edycji.

Screenshot 2016-04-16 at 21.27.41

Dom aukcyjny Philips twierdzi, że sprzeda wszystko za około £10,000 do £15,000 ($14,200 do $21,300). Otrzymane pieniądze pomogą w przeniesieniu muzeum do nowej lokalizacji. Ciężko powiedzieć, żeby iPad i dedykowane mu akcesoria były dziełami sztuki, ale z pewnością są funkcjonalnymi obiektami, które od lat są dopieszczane pod względem walorów estetycznych.

Źródło: theverge.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek