Krzysiek Borek17.04.2016
Limitowana edycja iPada Pro wystawiona na aukcję

Apple właśnie wystawiło na aukcję jedynego w swoim rodzaju iPada Pro, Apple Pencil i Smart Cover, aby zebrać pieniądze dla Londyńskiego muzeum wzornictwa.

Produkty zostały przekazane przez Jona Ive’a i jego współpracowników. Najgorsze jest chyba to, że na świecie jest jeden taki egzemplarz i więcej ich nie będzie.

Wygląda na to, że nie użyto do tego innych materiałów niż zwykle, ale różnicą względem zwykłych edycji na pewno są ich kolory. iPad Pro (12,9”) ma prawie fluorescencyjną obudową, a etui jest wykonane z niebieskiej skóry. Wiadomo do dawna, że Amerykanie nie sprzedają skórzanych Smart Coverów, poza tym obudowa Apple Pencil również jest wykonana ze skóry, a jej kolor to pomarańcz. Widać również złotą „opaskę” wokół akcesorium, co również różni je od standardowej edycji.

Screenshot 2016-04-16 at 21.27.41

Dom aukcyjny Philips twierdzi, że sprzeda wszystko za około £10,000 do £15,000 ($14,200 do $21,300). Otrzymane pieniądze pomogą w przeniesieniu muzeum do nowej lokalizacji. Ciężko powiedzieć, żeby iPad i dedykowane mu akcesoria były dziełami sztuki, ale z pewnością są funkcjonalnymi obiektami, które od lat są dopieszczane pod względem walorów estetycznych.

Źródło: theverge.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Bart

  ja bym tam sie zastanawial czy iTunes bedzie go wykrywal jako Special Edition – bo jak nie to cena leci o polowe – co taki co tu jest to ja moze sobie u Chinczykow kupic i przerobic za groszaki

  • krzysiekb92

   Niby jak? Daj linki gdzie kupić, to zrobię takie doświadczenie. Prawda jest taka, że wystarczy iPada do ColorWare oddać i pomalują za odpowiednią ilośc gotówki.

   • Bart

    Mam iPod classic Harry Potter Special Edition i iTunes wykrywa go jako on – NIE MOZNA tego podrobic.

    Tak samo jak mam iPod shuffle od Avon – jako JEDYNY shuffle jest wykrywany przez iTunes jako zloty – i znowu – NIE MOZNA tego podrobic.

    Udaj sie do Philips i wez udzial w aukcji :) przeciez oczywiste iz Apple nie bedzie sie bawic w aukcje na eBay

 • Marcin Wojciechowski

  Sympatyczna akcja.