Jakub Świtek21.12.2014
Luxa2 Groovy W – recenzja

Staramy się unikać kabli w naszym życiu. Coraz częściej sięgamy po bezprzewodowe rozwiązania, także w kategorii audio. Czy głośnik firmy Luxa2 jest dobrym wyborem?

Groovy W to głośnik charakteryzujący się wbudowanym akumulatorem, bezprzewodowym połączeniem Bluetooth oraz NFC a także możliwością bezprzewodowego ładowania przy pomocy power banka, który spełnia funkcję stacji dokującej. Sam głośnik jest w kolorze czarnym i posiada srebrne delikatne zdobienia, dzięki czemu sprawia wrażenie eleganckiego produktu. Przyciski sterujące znalazły się na górze, dzięki czemu mamy łatwy dostęp do funkcji takich jak zmiana głośności, play/pause czy też odbieranie/zakończenie przychodzącego połączenia. Dodatkowo możemy sprawdzić stan połączenia bluetooth oraz stan naładowania wbudowanego akumulatora. W tylnej części znalazł się włącznik, wejście mini jack a także gniazdo ładowania w standardzie mini usb. W zestawie znajduje się również power bank o pojemności 4000 mAh, który może służyć nam do ładowania naszych telefonów oraz do zapewnienia ciągłości pracy urządzenia od firmy Luxa2.

2

Głośnik łaczy się z urządzeniami poprzez gniazdo jack, NFC oraz Bluetooth w standardzie 4.0 dzięki czemu nie musimy się martwić o szybkie zużycie baterii. Sparowanie produktu od Luxa2 m.in z telefonem nie sprawia problemu i wszystko sprowadza się do wyboru głośnika na liście urządzeń Bluetooth. Niestety o ile samo parowanie jest bezproblemowe, to już odnalezienie go po rozłączeniu jest niemożliwe. Koniecznie trzeba powtórzyć parowanie Groovy z naszym urządzeniem.

5
Status połączenia sygnalizowany jest przez jasnoniebieską diodę w kształcie symbolu Bluetooth. Stałe podświetlenie sygnalizuje nam połączenie, natomiast migająca dioda oznajmia nam oczekiwanie do sparowania z jakimś urządzeniem. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest zastosowanie komunikatów głosowych w momencie przychodzącego połączenia, włączania trybu bluetooth czy też sparowania.

Dzięki aplikacji mobilnej, którą możemy pobrać z App Store a także Google Play mamy dostęp do radia internetowego, które jest podzielone na różne kategorie m.in muzyka, sport, lokalne radio, rozmowy a także możemy wyszukać stacje przez lokalizacje dzięki czemu do naszej dyspozycji są radia z Antarktydy, Watykanu czy też z Francuskiej Gwinei. Możemy również poszukać ciekawych stacji w języku pendżabskim lub kaszmirskim. Niestety wadą aplikacji jest to, że nie działa przy zablokowanym ekranie.

Radio1

Jeżeli chodzi o jakość muzyki to niestety o Groovy W nie można wypowiadać się w pozytywnych słowach. Owszem, głośnik gra głośno lecz jakość wydobywającej się muzyki moim zdaniem jest raczej na słabym poziomie. Nadaje się jako głośnik na imprezę na tarasie w ogrodzie, gdzie bardziej niż jakość liczy się praca na baterii oraz głośność. Głośnik może być również wykorzystywany jako zestaw głośnomówiący. Mikrofon działa bardzo dobrze, jest czuły, dzięki czemu możemy rozmawiać w odległości około półtora metra od urządzenia. Wyraźnie słyszymy głos rozmówcy a także my jesteśmy dobrze rozumiani.

3

Niewątpliwą zaletą Groovy W jest jego akumulator a także możliwość bezprzewodowego ładowania go przy pomocy powerbanka, dzięki czemu działa całkiem długo. Moim zdaniem na rynku mamy dostępne dużo lepsze głośniki przenośne w podobnej cenie lub nawet niższej. Jeżeli jednak szukamy głośnika, który służyłby nam do rozmów telefonicznych lub jako bezprzewodowego grajka np. w garażu to myślę, że może być to dobry wybór.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Moderator na myapple.pl Uwielbiam sprzęt Apple.
@zakino4