Krystian26.01.2014
MacBook Air Retina jeszcze w tym roku?

Taiwan United Daily News po raz pierwszy opublikował plotkę o 7,9″ iPad o rozdzielczości 1024×768 w październiku 2011 roku. Następne plotki i potwierdzenia tych teorii pojawiły się w marcu od Andy Faust, który odpowiednio je argumentował. Już w październiku Apple wypuściło iPad mini potwierdzając ich słuszność.

Podobne pogłoski pojawiły się w październiku ubiegłego roku o około 12″ MacBooku Air Retina – DisplaySearch wydaje się być dość wiarygodnym źródłem. Również analityk Ming-Chi Kuo stwierdził, że pojawienie się takiego komputera jest bardzo prawdopodobne.

Dlaczego akurat miałby powstać Air z Retina w takim rozmiarze, a nie jak obecnie 11″ i 13″? Okazuje się, że gdy podwoimy rozdzielczość modelu 11″ otrzymujemy 2732 x 1536, co przy 11,88″ daje nam identyczną wartość PPI jak obecnego na rynku iPad Air.

12inch-Retina-MacbookAir

Dla Apple było by zdecydowanie taniej przygotować ekran, który wystarczy ciąć na większe elementy z istniejących już paneli – tych od iPad Air. Obecny model dało by się na pewno dostosować do lekko większego ekranu, przez zastosowanie na przykład cieńszych ramek.

Apple może starać się zamknąć swoją linię komputerów tylko na modelach z Retiną. Obecnie mamy dwa modele 13″ – Air i Retina. Po wprowadzeniu 12″ Retiny kolejne dwa modele by się dublowały. Technologia pędzi do przodu dzięki czemu można coraz bardziej zmniejszać pobór prądu i wielkość baterii w tego typu komputerach. Do tego umówmy się – ekran w Macbook Air nie jest najwyższych lotów i Apple zwyczajnie może chcieć się go pozbyć z oferty. Czas pokaże, co kombinują.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_