Krzysiek Borek30.01.2016
MacBook Pro 13″ z procesorem Intel Skylake już w marcu?

Wygląda na to, że w tym roku doczekamy się odświeżenia wszystkich linii MacBooków. Zostaną one wyposażone w procesory Intela (Skylake) i złącze Thunderbolt 3 z USB—C.

Źródła związane z łańcuchem dostaw wskazują na odświeżenie wszystkich linii w ciągu bieżącego roku, na pewno nie zostaną one zaktualizowane od razu. Pierwszymi laptopami będą 12 – calowy MacBook i 13 – calowy MacBook Pro (obydwa pojawią się na przełomie marca i kwietnia). W trzecim kwartale 2016 roku możemy spodziewać się 15 – calowego modelu, tak przynajmniej twierdzi portal DigiTimes z Tajwanu.

Czas debiutu obydwu modeli prawdopodobnie zbiegnie się w czasie z prezentacją iPhone’a 5se, iPada Air 3, nowych wersji kolorystycznych i opasek dla Apple Watch. Być może obydwa laptopy z nadgryzionym jabłuszkiem pojawią się na tej samej scenie, co urządzenia mobilne. Kolejnym, właściwym momentem będzie tegoroczne WWDC w połowie czerwca, poza tym w każdej chwili tak drobne zmiany modelowe mogą pojawić się za pośrednictwem informacji prasowych.

Model Pro z większym wyświetlaczem równie dobrze może nie pojawić się na WWDC, a zostanie jedynie zapowiedziany i wprowadzony do sprzedaży później, jak w przypadku Apple Watch.

Rok temu 13 – calowy model pojawił się w marcu i został oznaczony jako Early 2015, a 15 – calowy nosił nazwę Mid 2015. Obydwa warianty otrzymały gładzik z Force Touch, szybsze dyski SSD, dłuższą żywotność baterii i nowe układy graficzne.

„Młodszy” wariant z 2015 roku ma obecnie procesor z nowszą architekturą Broadwell, podczas gdy starszy ma w sobie wcześniejszą architekturę Haswell. Od tamtego momentu minęło sporo czasu i Intel zapowiedział procesory z architekturą Skylake dla obydwu wariantów Pro.

Mam wrażenie, że Apple chce przedłużyć cykl panowania MacBooka Pro 15 i dlatego nie decyduje się na szybsze wydanie modelu z nowszym procesorem. Osobiście nie wiem jaki powód stoi za opóźnieniem wydania sprzętu z serii Pro.

Warto nadmienić, że to samo czeka 12 – calowego MacBooka i modele Air. Poza nimi również Maki mogą spodziewać się odświeżenia swoich wnętrzności, w podobnym cyklu do przenośnych komputerów z Cupertino. Raport mówi również o nowym modelu iMaca, który powinien pojawić się w bieżącym roku, ale prawdopodobnie pod jego koniec, nie wcześniej.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek