Krzysiek Borek02.07.2015
Macie problemy z GPS po aktualizacji do iOS 8.4? Oto rozwiązanie

Dwa dni temu Apple udostępniło ostateczną wersję iOS 8.4, w której znajduje się Apple Music, poprawki dla iBooks i wiele innych.

Jednakże niektórzy użytkownicy mają problemy z GPS-em po aktualizacji do najnowszej (oficjalnie) wersji oprogramowania układowego iGadżetów. Według informacji GPS na iPhonie i iPadzie ma problemy z podaniem dokładnej lokalizacji i pozycji użytkownika. Problem pojawia się nie tylko przez aktualizację OTA, z iTunes jest podobnie.

Oczywiście, można temu zaradzić, za chwilę wam pomogę.

Hard reset iPhone/iPad

Przytrzymujemy przycisk początek i zasilania, czekamy aż urządzenie się wyłączy i ponownie uruchomi, w momencie pojawienia się loga Apple, puszczamy obydwa przyciski.

Ponowne uruchomienie usług lokalizacji

Jeżeli pierwsze rozwiązanie wam nie pomogło, można uruchomić ponownie usługi lokalizacji.

Wchodzimy kolejno do Ustawienia –> Prywatność –> Usługi lokalizacji. Potem przesuwamy suwak, żeby je wyłączyć, a następnie wykonujemy hard reset urządzenia. Potem znowu wchodzimy w Ustawienia i włączamy usługi lokalizacji.

Lokalizacja

Wymazanie ustawień sieciowych

Jeżeli ponowne uruchomienie usług lokalizacji nie pomoże, spróbujcie wymazać ustawienia sieciowe. Pamiętajcie, że będziecie musieli ponownie skonfigurować sieci WiFi i VPN.

Przechodzimy kolejno do Ustawienia –> Ogólne –> Wyzeruj, potem wybieramy Ustawienia sieciowe. Pojawi się komunikat, proszący o podanie kodu blokady (o ile macie włączony), a potem już pozostaje wyzerowanie ustawień.

Ustawienia

 

Odtworzenie iUrządzenia

Jeżeli do tej pory nadal macie problemy z GPS-em, pozostaje wam ostateczność. Wykonanie odtworzenia oprogramowania iPhone‚a lub iPada. Czysta aktualizacja jest ważna, wtedy zazwyczaj pozbywamy się wielu problemów, dotykających oprogramowanie. Mam nadzieję, że nie muszę wam przypominać, jak wykonać tę operację.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Piotrek

  A mi nadal nie działają plakietki z messengera po tej aktualizacji…

  • Michał Kierzkowski

   Plakietki z messangera? W sensie liczba nieodczytanych konwersacji w czerwonej plakietce przy ikonce tak?

   • Piotrek

    tak dokladnie to

    • Michał Kierzkowski

     Może masz wyłączone plakietki na ikonie w ustawieniach powiadomień? Ustawienia>Powiadomienia>Messenger>Plakietka na ikonie

     • Piotrek

      wszystko jest włączone…

 • Szymek

  Siemka :) ja mam problem taki iż wczesniej jak miałem ios 8.0 na swoim iphone 6 to wszystko idealnie działało teraz zrobiłem aktualizacje na ta 8.4 i nie mogę wgl aktualizować aplikacji , wiece moze dlaczego ? Jak tak prosze o pomoc

 • Wojtek

  a mi autorotacja szwankuje raz działa a raz nie, muszę wygasić ekran i ponownie go włączyć.