Krzysiek Borek20.10.2016
Magic Toolbar, tak będzie nazywał się dotykowy panel OLED MacBooka Pro

Apple zdążyło już wysłać zaproszenia na ich najbliższą konferencję prasową. Jej głównym bohaterem na pewno będzie zupełnie nowy MacBook Pro wyposażony w dotykowy panel OLED, mający na celu zastąpienie tradycyjnych przycisków funkcyjnych klawiatury.

Brian Conroy twierdzi, że zna nazwę nowego komponentu MacBooka, a jego nazwa to Magic Toolbar. Nazwa została zarejestrowana w lutym bieżącego roku przez firmę Presto App America, która powstała dwa tygodnie wcześniej.

hajek-macbook-pro-render

Conroy ma na to dwie teorie, jedną z ich są inne produkty Apple z Magic a nazewnictwie, ale z drugiej wydaje mi się, że nikt poza Apple nie wydawałby pieniędzy na rejestrację tej nazwy, z którą kojarzymy wiele produktów Amerykańskiego producenta.

Another company would have to be 100% certified insane to spend €16,000 ($17,500) in outlay for a trademark application that someone with the clout of Apple was almost certain to be able to object to and defeat. And that’s the main reason that I’m putting my neck on the line and saying that ‘Presto Apps America LLC’ is actually Apple.

Podobno Ci sami prawnicy rejestrowali nazwę AirPods, a czas powinien być zbiegiem okoliczności. Poza tym Apple zazwyczaj rejestruje nowe nazwy produktów na pół roku przed ich pojawieniem się, rejestracja w Beneluksie pozwala im użyć nazwy w Stanach Zjednoczonych i innych krajach dopiero dzień przed prezentacją nowego sprzętu.

Osobiście nie przykuwam do tego uwagi, ponieważ dla mnie myszka to myszka, panel dotykowy to panel dotykowy itd. Jednak zdaje sobie sprawę, że Apple nie chce, aby ktoś przed nimi zarejestrował podobną lub nawet tę samą nazwę.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek