Krzysiek Borek19.04.2016
Magna zajmie się produkcją samochodu Apple?

Osobiście nie śledzę sytuacji wokół samochodu teoretycznie przygotowywanego przez Apple, ale ostatni raport wydaje się interesujący.

Możemy się z niego dowiedzieć, że Magna podpisała kontrakt na wyłączną produkcję auta, a w Berlinie powstało specjalne laboratorium, w którym mała grupa osób (15 – 20) pracuje nad samochodem. Większość inżynierów w grupie pochodzi z Niemiec, a produkcja miałaby mieć miejsce w Austrii.

Magna specjalizuje się w produkcji limitowanych edycji aut, czego dowodem jest Mini Paceman i Clubman, a także BMW X3. Poza tym ten producent odpowiada za produkcję setek tysięcy BMW w ciągu ostatnich 6 – 7 lat.

apple-car-1

Raport nie jest szczegółowy, ale wybranie Niemiec lub Austrii do produkcji auta jest logiczne, ponieważ ten region słynie z renomowanych producentów, wliczając w to Mercedesa, BMW, Audi i Porsche. Jednym z członków grupy jest zatrudniony przez Apple w 2015 roku Johann Jungwirth (dawny dyrektor R&D Mercedesa).

Najważniejsi członkowie Apple podobno spotkali się z przedstawicielami Magna, aby porozmawiać o projekcie nadchodzącego auta — pomimo wykupienia przez Samsunga dywizji odpowiedzialnej za baterie.

Tak czy owak, wszystko dzieje się za zamkniętymi drzwiami w Californii, a Amerykanie po cichu i powoli wykupują i wynajmują wiele różnych budynków.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek