Krzysiek Borek15.06.2016
Mapy Apple w iOS 10 zapamiętają, gdzie zaparkowaliśmy samochód

Tego się po Apple nie spodziewałem, dodali do aplikacji Mapy w iOS 10 powiadomienia o miejscu, gdzie zaparkowaliśmy samochód.

Obecnie można to mieć po zainstalowaniu aplikacji firm trzecich, ale wątpię, żeby większość z was chciała instalować dodatkowe aplikacje. Niedługo nie będziecie musieli, ponieważ funkcja będzie dostępna w aplikacji Mapy po aktualizacji do iOS 10. Aplikacja zapamięta, gdzie zaparkowaliście i pomoże wam nawet znaleźć wasze auto.

4spaKw7

Zrzut ekranowy z powiadomienia pochodzi z iPhone’a SE odpiętego z CarPlay, ponadto iOS będzie w stanie zauważyć, kiedy kierowca wyszedł z samochodu i wszedł ponownie, wszystko za sprawą ponownego połączenia przez Bluetooth lub rozłączenia.

Aktywacja powiadomienia uruchomi aplikację i pojawi się w niej nowy element „Zaparkowane auto.” Stamtąd użytkownik otrzyma wskazówki jak dojść na miejsce parkingowe, które będzie przypięte w programie, poza tym nie będzie można go edytować. Nie zabraknie również informacji o numerze parkingowym, jeżeli skorzystaliśmy z płatnego parkingu.

Źródło: modmyi.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek