Krzysiek Borek28.09.2014
Masz iOS 7.1.2 z Jailbreak? Ten wpis jest dla Ciebie

Jak dobrze wiecie Apple przestało wspierać iOS 7.1.2, jeżeli ktoś będzie chciał wrócić na starszą wersję oprogramowania Apple będzie to niemożliwe. A co to oznacza dla użytkowników urządzeń z Jailbreak?

Jeżeli posiadacie urządzenie z Jailbreak musicie być ostrożni i zwracać uwagę na to co instalujecie za pośrednictwem Cydii. Niestety na ten moment nie będziecie w stanie odtworzyć urządzenia z iOS 7.1.2 i będziecie musieli zainstalować wersję 8.0.2.

Po pojawieniu się tej informacji postanowiłem napisać ten artykuł i uczulić Was na to, co robicie ze swoimi urządzeniami z Jailbreak.

1. Nie aktualizujcie/odtwarzajcie oprogramowania

Jailbreak wykonany przez Pangu nie współpracuje z iOS 8 – 8.0.2. Jeżeli macie iOS 7.1.2 lub niższy to nie aktualizujcie urządzeń do iOS 8, wtedy nie będziecie mogli wykonać Jailbreaku. W rezultacie będziecie mogli używać rozszerzeń systemowych i aplikacji. Jeżeli zaktualizujecie urządzenie to wszystko przepadnie.

2. Instalujcie tylko to, z czego będziecie korzystać

Instalujecie wiele rozszerzeń lub programów z Cydii ? Uważajcie, co robicie niektóre mogą się „gryźć” z innymi i jedyne, co wam pozostaje to odtworzenie oprogramowania w waszym urządzeniu. Instalujcie tylko te, z których na pewno będziecie korzystać. W innym wypadku pozostaje wam to, o czym już wspomniałem i stracicie Jailbreak.

3. Odinstalujcie rozszerzenia, z których nie korzystacie

Macie wiele rozszerzeń, a i tak z większości nie korzystacie ? Najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji będzie odinstalowanie ich, aby nie było potem problemów.

4. Nie mieszajcie w plikach systemowych

Korzystacie z iFile ? Uważajcie, co przez wymieniony program usuwacie, może się okazać, że jest to plik systemowy. Wtedy pozostaje tylko jedno rozwiązanie, czym jest odtworzenie oprogramowania. W rezultacie tracicie Jailbreak i nie będziecie mogli wrócić na niższą wersję iOS. Jeżeli na prawdę chcecie coś usunąc przez iFile powinniście wiedzieć, co robicie inaczej się za to nie bierzcie.

5. Jak wyjść z zapętlania ponownego uruchamiania

Jeżeli macie taki problem, nie martwcie się nie będziecie musieli odtwarzać oprogramowania waszego urządzenia. Większość użytkowników o tym nie wie i wgrywa od nowa oprogramowanie tracąc (w tym momencie) Jailbreak.

Jednym z rozwiązań jest przytrzymianie przycisku Home i zasilania do momentu pokazania się logo Apple, po czym puszczamy obydwa przyciski.

Kolejnym rozwiązaniem może być przytrzymanie przycisku odpowiedzialnego za podgłośnienie urządzenia. Problem mozna też wyeliminować przy pomocy programu Redsn0w.

6. Instalacja OpenSSH

SemiRestore 7 współpracuje z każdą wersją iOS 7. Aby skorzystać z programu należy zainstalować na urządzeniu OpenSSH, które znajdziecie w Cydii. Program pozwala na odtworzenie oprogramowani urządzenia w taki sposób, że Jailbreak pozostaje, a usuwane są jedynie wszystkie dane. Program będzie niezwykle przydatny w momencie instalacji problematycznego rozszerzenia. SemiRestore7 usuwa też rozszerzenia systemowe.

Jeżeli macie jakieś problemy i nie możecie sobie poradzić dajcie znać w komentarzach.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek