Krzysiek Borek17.05.2016
Masz iPada Pro? Nie instaluj iOS 9.3.2!

Wczoraj pojawiła się aktualizacja do iOS 9.3.2 i bez chwili namysłu postanowiłem zaktualizować swojego iPhone’a 5S, a iPada zostawić na 9.3.1. Jednak będę miał nauczkę na przyszłość, okazuje się, że aktualizacja do 9.3.2 może uszkodzić iPada Pro 9,7″.

Błąd dotyczy aktualizacji OTA i od razu wyświetla się ikona, mówiąca o potrzebie podłączenia urządzenia do komputera/MacBooka z iTunes. N

brickedipad

a szczęście błąd nie dotyczy wszystkich użytkowników, ale niektórzy jednak zostaną bez sprzętu, jeśli zdecydowali się na aktualizację oprogramowania układowego.

Niestety, przywrócenie oprogramowania przez recovery lub DFU nic nie daje, więc trzeba czekać na ruch Apple w tej kwestii.

Mine is bricked. Says it needs to be plugged into iTunes, won’t restore or update, just a big loop. Fantastic. :/

Błąd 56 ma związek ze sprzętem, a jego eliminację należy rozpocząć od instalacji najnowszej wersji iTunes, sprawdzić zabezpieczenia komputera i dopiero odtworzyć system operacyjny. Z drugiej strony, najlepiej zgłosić sprawę do wsparcia Apple, co powinno pomóc w naprawie urządzenia.

Widzę tylko jedno rozwiązanie tego problemu, Apple musi wydać poprawioną aktualizację dla iPada Pro 9,7 – cala, aby całkowicie zniwelować problem.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek