Krystian19.04.2014
Masz Jailbreak? Uważaj na wirusa Unflod!

iOS jest jednym z najbezpieczniejszych systemów mobilnych, co po części zawdzięcza swoim ograniczeniom – tak bardzo przez fanatyków Androida krytykowanym.

Co jednak się stanie, jeżeli zrobimy JailBreak? Czy nasze urządzenie jest dalej tak samo bezpieczne jak przed nim? Niestety, odpowiedź brzmi jednoznacznie: NIE. Osoby, które wykonały na sowim urządzeniu JailBreak są narażone na malware’u pod postacią instalującego się z którymś z dodatków.

Wczoraj w sieci pojawiła się informacja o nowym wirusie Unflod. Wirus atakuje urządzenia, które mają wykonany JailBreak. Na tą chwilę nie jest pewne, skąd dokładnie pochodzi i w którym momencie się instaluje, a jego działanie jest dość proste – kradnie nasze Apple ID oraz hasło. Aby sprawdzić, czy jesteśmy zainfekowani, należy wejść do /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries i sprawdzić, czy znajduje się tam plik o nazwie Unflod.dylib.

Jak usunąć Unfold? Pomóc teoretycznie może samo usunięcie pliku Unflod.dylib, ale osobiście radzimy wykonanie restore, co wiąże się oczywiście z całkowitym pozbyciem się JailBreak. Pamiętajcie również o tym, żeby od razu po usunięciu i/lub przywróceniu urządzenia zmienić natychmiast hasło do swojego konta Apple ID!

Źródło: ispazio.net
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_