Wacław Niezgoda02.07.2015
Masz problem z płynnym działaniem iOS 8.4? Mamy rozwiązanie

Wraz z prowadzeniem systemu iOS 8.4 światło dzienne ujrzało Apple Music. Niestety sama aktualizacja może sprawiać wrażenie przygotowanej w pośpiechu, ponieważ pojawiają się głosy, że system nie działa tak bezproblemowo jak miało to miejsce w przypadku iOS 8.3.

Jak rozwiązać problemy z wolniejszym systemem? Jak się okazuje wystarczy wyłączyć animacje oraz przezroczystość. Aby to zrobić należy w Ustawieniach odszukać zakładkę Ogólne, w niej menu Dostępności, a następnie włączyć opcję Redukuj ruch. Jeśli chodzi o opcję przezroczystości to należy udać się do Ustawienia – Ogólne – Dostępność – Zwiększ kontrast i jam zaznaczyć opcję Zmniejsz przezroczystość.

ios8.4

Niestety wyłączenie tych dwóch funkcji zmienia odrobinę wygląd oraz zachowanie naszego systemu, ale znacząco wpływa na jego pracę w sposób jak najbardziej pozytywny.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS
 • asd

  może najlepiej odrazu wyłączyć telefon?

  • Waldemar Sinicki

   Właśnie. Jeszcze lepiej go wyrzucić :)

 • Mark Bether

  Na 4S płynniej jest na oryginalnych ustawieniach. iPhone chodzi tak samo jak na 8.3

  • Dawid Kozłowski

   A na 6.1.3 to już w ogóle śmiga :)

 • Adam

  Totalny bezsens. Apple powinno dążyć do tego, żeby system działał w 100% sprawnie bez jakiś wymyślanych sztuczek. Sam iOS 8.4 działa okej, dopóki nie używa się Apple Music. Po dłuższym korzystaniu z AM system zaczyna się wieszać i wariować, jedynym sposobem jest wyłączenie AM i odczekanie kilku sekund. Beznajdzieja!

 • Blob_

  U mnie na iPadzie Air i iPhone 5s wszystko działa jak trzeba, w sumie nie widzę różnicy miedzy 8.3 a 8.4 ! Jednak nie uaktywniłem AM :)

 • ret

  U mnie na ipadzie retina działa tylko jedno radio a jak chce włączyć inną stacje to napisane jest że radio nie może zostać założone czy coś takiego… Macie też taki problem? i jak się go pozbyć?. No i ogólnie system wydaje mi się jak by wolniej chodził gdzie w stosunku do ios8.3 nie było tego problemu.