Krzysiek Borek31.05.2016
MediaTek wprowadził Pump Express 3.0

Obecnie mamy do dyspozycji wiele technologii szybkiego ładowania, ale na pewno nie znacie niektórych z nich.

Za przykład może posłużyć Huawei SmartPower i MediaTek PumpExpress. Ta ostatnia właśnie została zaktualizowana i pozwala na szybsze ładowanie baterii z mniejszą emisją ciepła w urządzeniach mobilnych z układem scalonym P20.

Według autorów to obecnie najefektywniejsza technologia, a naładowanie baterii do 70% zajmuje tylko 20 minut. To zdecydowanie szybciej w porównaniu do konkurencji, ale nie podano na ten temat szczegółowych informacji o sprzęcie i pojemności baterii, które brały udział w teście.

Pump Express bazuje głównie na ładowaniu ogniwa przez port USB typu C. Rozwiązanie omija wiele obwodów, z których korzystają inne technologie i przekazuje moc prosto do akumulatora. To znacznie zmniejsza straty mocy — MediaTek twierdzi, że poprawka wynosi 50% w porównaniu do poprzedniej wersji Pump Express.

mediatek-pump-express-3-840x573

Wydajność wynosi oszałamiające 95%, uzyskane dzięki niskiej impedancji i prądu powyżej 5A. Ponadto zastosowano 20 różnych, mechanizmów bezpieczeństwa i komunikacji między urządzeniem a ładowarką.

Pierwsze urządzenia mobilne z układem scalonym P20 pojawią się w tym roku, a w nadchodzącym kolejne.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek