Krzysiek Borek15.10.2015
Medusa: Multitasking z iPada Pro i Air 2 dostępny na wszystkich urządzeniach

Nie ukrywam, że Split View i Slide Over to interesujące rozwiązanie wprowadzające możliwość pracy na wielu aplikacjach naraz. Początkowo dostępne tylko i wyłącznie na najnowsze modele tabletów Apple, ale chwila… uruchomiłem je na iPadzie 3.

W Cydii właśnie wylądowało rozszerzenie o nazwie Medusa, które wprowadza nowości z mocniejszych iPadów. Wtyczka jest darmowa, choć obecnie jest to wersja wstępna, pobierzecie ją z domyślnych repozytoriów Cydii lub z dodając to repozytorium – http://repo.cpdigitaldarkroom.com.

IMG_0056

IMG_0057

Po instalacji nie musimy niczego konfigurować. Używając sprzętu w pionie, przesuwamy z prawej strony palcem i pojawia się interfejs Slide Over, z którego wybieramy aplikację do uruchomienia. W tym przypadku działają wszystkie aplikacje, nie tylko systemowe. Możemy również dowolnie zmieniać wielkość okien obydwu aplikacji.

IMG_0059

IMG_0058

Poziome użytkowanie to „automatyczne” uruchomienie Split View, postępujemy w ten sam sposób, co wcześniej, aby wybrać dodatkową aplikację do uruchomienia. Tu tez zmienimy rozmiar okien aplikacji.

IMG_0061

IMG_0060

Zdaje sobie sprawę, że większość użytkowników myśli, że Jailbreaka używa się jedynie do pobierania płatnych aplikacji i gier za darmo, ale jak widać nie tylko po to go stworzono. W moim przypadku służy on tylko i wyłącznie do dodawania funkcji z nowszych wersji iOS, którym według Apple mój iPad nie podoła.

Poniżej możecie zobaczyć jak działa Medusa na iPhone 6 Plus.

Źródło: youtube.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Icek

    Szkoda, że nie da się tego zainstalować na iOS 8… :/

  • lucas

    Nie po to kupuje sprzęt aby wkładać mu kij w zad !!! Paranoja łamać system i potem mieć w hu syfu !!!