Krzysiek Borek21.03.2016
MEIZU Pro 6 pod względem wzornictwa nawiązuje do poprzednika

Meizu Pro 6 powinien zadebiutować jeszcze w tym roku i ostatnio sporo się dzieje wokół słuchawki Chińczyków, biorąc pod uwagę ostatnie plotki. Sprzęt powinien otrzymać 6GB pamięci operacyjnej i wyświetlacz rozpoznający siłę nacisku (3D Touch).

Wielu fanów nadgryzionego jabłka narzeka, że większość producentów z państwa środka „klonuje” wygląd iPhone’a. Na szczęście Pro 6 bliżej do jego poprzednika niż sprzętu Amerykanów.

gsmarena_004

Na zdjęciach widać, że będziemy mieli do czynienia z obudową unibody i zakrzywionymi bokami, a aparat główny na pewno będzie wystawał poza bryłę urządzenia. Nawet przycisk, który jest jednocześnie czytnikiem linii papilarnych. nie zmieni swojego położenia (pod wyświetlaczem). Zaimponował mi wyświetlacz nadchodzącego sprzętu, widać, że ma bardzo cienkie ramki po bokach, co można również zauważyć w Xiaomi Mi 5. Sprzęt na pewno będzie miał boczne ramki, ale będą bardzo wąskie.

gsmarena_002

Rzekoma specyfikacja techniczna obejmuje 5,5 – calowy wyświetlacz Ful HD, 4GB pamięci operacyjnej (podstawowy model) i 64GB na dane użytkownika, podczas gdy droższy wariant otrzyma aż 6GB RAM-u i 128GB na dane. Przyszły właściciel podczas wykonywania zdjęć będzie mógł wykorzystać 21MPix aparat główny lub 5MPix z przodu. Jednostką obliczeniową będzie układ scalony MediaTek Helio X25. Układ scalony powstał we współpracy z MEIZU i przez parę miesięcy będzie dostępny tylko dla jednego producenta (wyłączność).

Nowa jednostka to podkręcony Helio X20 z trzema klastrami procesorów, znajdziemy w nim 2 rdzenie Cortex A72 i osiem (podzielonych na połowę) A53. Różnicą między starszy a nowym jest taktowanie, które w przypadku Helio X25 wynosi 2,5GHz (Cortex A72), a GPU ma taktowanie równe 850 MHz.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek