Krzysiek Borek14.02.2016
Meteor pozwala na wyświetlanie aktualnej temperatury na pasku stanu iUrządzenia

Widziałem i używałem wielu rozszerzeń, które wprowadzały prognozę pogody na żywo na ekranie blokady, ale Meteor to zupełnie nowe podejście do tematu. Wtyczka pozwala na podgląd pogody na belce statusowej i ikonie domyślnej aplikacji pogody.

Aktualna pogoda jest wyświetlana na podstawie lokalizacji i jest regularnie odświeżana w tle, aby informować użytkownika na bieżąco. Ponadto temperatura jest również wyświetlana na skrócie do domyślnej aplikacji na ekranie głównym.

meteor-tweak

Poza tym Meteor pozwala na konfigurację według potrzeb użytkownika, możemy zmienić położenie wyświetlania temperatury, jednostkę i informacje. Wszystko dostępne jest w dodatkowym panelu preferencji, który pojawi się po instalacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ręcznie ustawić lokalizację, choć można to zrobić za pośrednictwem włączonych wcześniej usług lokalizacji.

Lista funkcji:

  • wł./wył. niestandardowej ikony na belce statusu i/lub ikonie domyślnej aplikacji
  • zmiana tekstu na ikonie domyślnej aplikacji
  • zmiana pozycji aktualnej temperatury (lewa lub prawa)
  • opóźnienie odświeżania
  • korzystanie z lokalnej pogody (pod warunkiem, że mamy włączone usługi lokalizacji)

Jeżeli chodzi o wpływ na żywotność baterii, to autor twierdzi, że jest minimalny, w ciągu 8 godzin użytkowania bateria rozładowuje się o 4 – 5% z ustawionym odświeżaniem, na co 30 minut. Nie mam wątpliwości, że po ustawieniu częstego odświeżania, wyniki ulegną zmianom.

Meteor jeszcze nie jest dostępny w Cydii, ale niedługo się pojawi, a jego cena ma wynosić 1,99$ (7,80 zł). Co sądzicie o tym rozszerzeniu? Okaże się przydatne, czy to tylko i wyłącznie sztuka dla sztuki?

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek