Krzysiek Borek03.01.2016
Mi 5 nie będzie jedynym flagowcem Xiaomi?

Nie mam wątpliwości, że obecnie Xiaomi wytworzyło sobie mocną pozycje na rynku budżetowych urządzeń mobilnych i tych wyżej.

Dotyczy to nie tylko Chin, ale również innych krajów, gdzie można kupić ich produkty. Warto również pamiętać, że marża dla budżetowców nie wynosi najwięcej i ciężko się na nich dorobić, pomimo wielomilionowych sprzedaży.

Powoduje to sytuację, w której trzeba powiększyć swoje portfolio o bardziej dochodowe modele. W tym przypadku mamy serię Mi, która odpowiada za sprzęt z najwyższej półki, choć nie jest tak rozchwytywana, jak seria Galaxy S, Xperia Z czy One.

Lei Jun, prezes Xiaomi w ostatnim wywiadzie ujawnił, że firma pracuje nad jeszcze jednym wysoko budżetowym modelem urządzenia mobilnego, które pojawi się w bieżącym roku. Pozwoli to na wydanie dwóch smartfonów, a nie jednego. Pewniakiem bez wątpienia jest Mi 5, na którego plotki krążyły od początku ubiegłego roku. Wydaje mi się, że możemy spodziewać się następcy pierwsze generacji Mi Note z ceną na poziomie 460$.

Obecnie szczegóły związane z Mi Note 2 nie są nam znane, ale z czasem sytuacja się wyklaruje i być może będziemy świadkami wydania kolejnego flagowego modelu obok Mi 5.

Źródło: gizmochina.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek