Krzysiek Borek24.06.2016
Mi QiCycle, czyli elektryczny rower od Xiaomi

Większość z was zapewne zna Xiaomi głównie dzięki ich tanim opaskom sportowym, smartfonom, tabletom i przystawkom telewizyjnym.

Chińczycy słyną również z wydawania produktów niezwiązanych z mobilnymi technologiami, czego dowodem są telewizory, klimatyzacje, drony i ostatnio zaprezentowany elektryczny rower — Mi QiCycle.

Za produkt odpowiedzialny jest startup iRiding, a rower wyposażono w 3 biegową piastę i silnik elektryczny (250W, 36 V), zapewniający 45 km nieprzerwanej jazdy na jednym ładowaniu. QiCycle nie należy do ciężkich rowerów (14,5kg), a jego dodatkowym atutem jest możliwość jego złożenia. Ta cecha będzie niezwykle przydatna podczas jazdy lokalnymi środkami transportu (autobusy).

Nie zapomniano również o wyposażeniu go w Bluetooth i dedykowanej aplikacji mobilnej, w której sprawdzimy jego status, statystyki podróży i skorzystamy z nawigacji. Ponadto na kierownicy umieszczono mały wyświetlacz, na którym użytkownik może sprawdzić obecną prędkość oraz stan baterii.

Myślicie, że rower jest drogi? Jesteście w błędzie, wyceniono go na 460$ (1775 zł bez podatku/cła) i na pewno nie pojawi się poza granicami państwa środka. iRiding w marcu tego roku wydało pierwszy rower – QiCycle R1, kosztujący 19,999 juanów, ale nie miał za sobą tak potężnej marki, jaką jest obecnie Xiaomi.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek