Krzysiek Borek07.10.2016
Microsoft szykuje klawiaturę i mysz z serii Surface

Nie miałem jeszcze do czynienia ze sprzętem Microsoft Surface i chyba jeszcze długo nie będę miał. Jednak wygląda na to, że obok hybryd pojawią się również akcesoria, pierwszymi z nich będą klawiatura i mysz.

Jasne, producent z Redmond pracuje nad nimi od dłuższego czasu i ostatnio ich zdjęcia pojawiły się przy okazji złożenia dokumentów do FCC. Klawiatura jest niezwykle cienka i ma nawet klawisze numeryczne. Warto zaznaczyć, że przypomina klawiaturę dołączaną do iMaka przez Apple.

gsmarena_002

Mysz z kolei ma dziwny kształt i ciężko mówić tutaj o królu ergonomiczności, a kolor pokrywa się z klawiaturą i nie zauważyłem żadnych dodatkowych przycisków (programowalnych). Na pierwszy rzut oka widać, że to tradycyjny gryzoń, a swoje wzornictwo czerpie z bezprzewodowych myszy Microsoftu.

gsmarena_003

Na ten moment ciężko powiedzieć, czy Microsoft zamierza je sprzedawać w zestawie, czy oddzielnie. Być może pojawią się dopiero przy okazji komputera Surface na wzór iMaka (All in one), co nie zmienia faktu, że wszystkiego dowiemy się pod koniec tego miesiąca.

Źródło: twitter.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek