Krzysiek Borek15.07.2016
MIUI 9 będzie bazowało na Androidzie N

Nigdy nie zagłębiałem się w temat oprogramowania Xiaomi, ale wychodzi na to, że wiele z ich produktów działa na Androidzie KitKat lub Lollipop, które nie należą do najświeższych kompilacji.

Na szczęście nadchodzące wersje oprogramowania będą bazować tylko i wyłącznie na Androidzie N.

Chińczycy otrzymali niedawno kod źródłowy najnowszej wersji systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych i niedługo rozpoczną się prace nad MIUI korzystającym z najnowszych funkcji dostępnych w tej kompilacji. To dobra wiadomość dla fanów marki, ponieważ niektóre urządzenia mobilne niby mają MIUI 7, ale bazuje ono na przestarzałej wersji Androida (4.4 KitKat). Nie popadajcie w hurraoptymizm, zanim pojawi się stabilna wersja,upłynie wiele miesięcy.

miui-android-N-version-360x1024

Xiaomi znalazło się w idealnej sytuacji, ponieważ niedługo zaczną prace nad MIUI 9, a obecnie zbierają sugestie od użytkowników, co powinno znaleźć się w oprogramowaniu. Teoretycznie pierwsza testowa kompilacja dziewiątki powinna mieć funkcje z Nki, ale na to musimy jeszcze poczekać.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Zdzislaw Goik

  Eh, autor chyba nie zabrakło zagłębiał się w temat twierdząc, se miui 7 to tylko i wyłącznie Android kit kat… (pomijając fakt, że już wyszła 8 w wersji rozwojowej)

  • krzysiekb92

   Rzeczywiście nie wiem, przeczytałeś to ? „MIUI 7, ale bazuje ono na przestarzałej wersji Androida (4.4 KitKat)”. Informacje o wersji rozwojowej również są na portalu, szukaj nie boli.

   Dziwne, że mój testowy Redmi Note 3 (MTK Helio X10) miał MIUI 7 bazujące na 5.1.1.

 • Ja Ba

  Nie każdy telefon dostanie Android N i MIUI 9. Oficjalnie albo nie tak bardzo oficjalnie dostanie go tylko seria MI, seria Redmi nie ma dla Xiaomi aż takiego znaczenia jako budżetowa i może obejść się smakiem tym bardziej że dużo urządzeń z tej serii nadal ma Lolipoppa.