Michał14.11.2014
Mobilne płatności BLIK coraz bliżej!

Już wkrótce miliony użytkowników smartfonów będą mogli dokonywać płatności swoim telefonem w sklepach stacjonarnych, a także wypłacać gotówkę bez użycia karty w bankomatach, czy przelewać pieniądze na numer telefonu.

Tworzony system, który budowany jest na bazie aplikacji IKO PKO Banku Polskiego będzie funkcjonował na rynku pod nazwą BLIK. PSP tworzy rozwiązanie, które sprawi, że telefon stanie się praktycznym narzędziem do dokonywania płatności w dziesiątkach, a docelowo w setkach tysięcy miejsc.

Polski Standard Płatności został utworzony dzięki porozumieniu Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku oraz PKO Banku Polskiego. Dzięki temu systemowi bez problemu będzie można płacić telefonem w sklepach, wypłacać gotówkę w bankomatach, płacić w internecie, a w niedalekiej przyszłości także wykonywać przelewy pomiędzy posiadaczami telefonów (tzw. płatności P2P).

Gdy tylko będziemy wiedzieli coś więcej na ten temat, to na pewno Was o tym poinformujemy.

Źródło: bankomania.pkobp.pl
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Sławek Herok

  chyba powinno być „kiedy będziemy wiedzieli” a nie siedzieli :P

  • Michal

   Tak to jest jak dodaje się wpisy z iPhone. Sorrki :)

 • kwawer

  Tyle tu literówk, jakby pisał to ktoś z podstawówki

 • GIN

  To wszystko od dawna robi już Skycash

 • Adam

  „Tworzony system, który budowany jest aplikacji IKO PKO Banku Polskiego będzie funkcjonował na rynku pod marketingową nazwą BLIK.”

  – to zdanie, to nawet nie jest po chińsku….

 • Marek Witkowski

  IKO zawsze i wszedzie, kochane bedzie! :) Dobre posuniecie

 • gość

  Niestety WBK nie pomyślało przez tyle miesięcy o użytkownikach z iOS i dziś zdziwienie użytkowników miesza się z oburzeniem ! Blik nie dla wszystkich w BzWBK !