Krzysiek Borek01.04.2016
Moto E 3-gen z 2GB pamięci operacyjnej?

W tym roku pojawią się kolejne produkty z serii Moto od Lenovo, ale od dłuższego czasu nie słyszeliśmy nic o kolejnej generacji Moto E, która powinna się pojawić przed końcem bieżącego roku.

Nie wiem, dlaczego zatrzymano wydanie kolejnej generacji, ponieważ obecna skończyła już rok. Pewnie, sprzęt jest niezwykle tani, co nie zmienia faktu, że 4,5 – calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960 × 540 pikseli i 1GB RAM-u nie napawają optymizmem.

Na szczęście Lenovo pracuje już nad następcą o oznaczeniu XT1700/XT1706 z 5 – calowym ekranem 720p. Dzięki GFXBench wiemy zdecydowanie więcej i widać, że może to być 3 generacja Moto E, biorąc pod uwagę poprzednie oznaczenia modelowe (XT 1505, 1511, 1524, 1527), które odpowiadają międzynarodowym modelom LTE i bez podobnie jest ze sprzętem sprzedawanym w Stanach Zjednoczonych.

Moto-E-3rd-gen-benchmark

Co jeszcze uległo zmianom, oprócz przekątnej i rozdzielczości? Przyszły właściciel otrzyma 2GB pamięci operacyjnej, 16GB pamięci wbudowanej, zamiast 8, a także 8MPix aparat główny 5MPix z przodu w porównaniu do 5MPix głównego i VGA na froncie.

Wczesny prototyp działa na podstawie Androida 6.0 Marshmallow, ale nie znajdziemy w nim 64 – bitowego układu scalonego Snapdragon 410, a jednostkę MediaTeka o taktowaniu 1GHz. Ciekaw jestem, jak takie SoC poradzi sobie podczas codziennego użytkowania, choć nie napawa mnie to optymizmem.

Tym razem to będzie budżetowiec z krwi i kości, zdaje sobie sprawę z kompromisów, które trzeba wprowadzić, aby cena nie przekraczała 500 zł. Zdecydowanie wolałbym wydajniejszy układ scalony, a nie lepsze aparaty.

Źródło: pocketnow.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek