Krzysiek Borek05.07.2017
Moto X4 zadebiutuje w czwartym kwartale tego roku w Projekt Fi

Moto X4 będzie pierwszym smartfonem, który zadebiutuje w sieci komórkowej Fi, co sprawi, że jej premiera zostanie opóźniona do czwartego kwartału bieżącego roku.

Na szczęście przed jej premierą poznaliśmy pełną specyfikację i wygląd średniaka Motoroli.

Cena X4 powinna być przystępna, a wydajność zadowalająca. Sprzęt będzie miał 5,2 – calowy wyświetlacz FHD, co dla mnie jest świetnym posunięciem, ponieważ nie lubię za dużych smartfonów. Jednostką centralną będzie Snapdragon 630 (8 rdzeni po 2,2GHz) wspomagany przez 4GB RAM-u (w najwyższym wariancie). Przyszli właściciele otrzymają 64GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia za pomocą kart microSD. Pojemna (3000 mAh) bateria powinna spokojnie zapewnić dzień pracy urządzenia, a szybkie ładowanie sprawi, że baterię naładujemy szybciej.

Motorola Moto X4 ma dwa aparaty z tyłu (8MPix + 12MPix), a z przodu postawiono na 16MPix matrycę. Cieszę się, że tym razem smartfon z serii X będzie wodo i pyłoodporny, wszystko za sprawą IP68. X4 zadebiutuje z Androidem 7.1 Nougat i mam nadzieję, że szybko otrzyma aktualizację do O. Czytnik linii papilarnych będzie jedynym przyciskiem fizycznym, co oznacza, że będzie wspierał proste gesty odpowiedzialne za uruchomienie wielozadaniowości i powrót do poprzednio uruchomionej aplikacji/ekranu głównego. Ponadto wygląda na to, że X4 będzie mieć standardowe gniazdo słuchawkowe, więc bez problemu obsłuży wasze przewodowe słuchawki.

Jak już wspominałem, Moto X4 zadebiutuje akurat przed tegorocznymi świętami, co powinno pomóc w sprzedaży pod warunkiem, że cena nie będzie wygórowana. Jeżeli Motorola zachowa wszystkie cechy serii Moto X w tym modelu, to sprzęt powinien zyskać wielu nowych właścicieli i zwolenników.

Źródło: xda-developers.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek