Krzysiek Borek10.06.2016
Moto Z i MotoMods oficjalnie zaprezentowane

Byłem niezwykle zadowolony podczas testowania Moto X Play i Style i od razu czekałem na wieści o ich następcach, plotek było tak wiele, że w końcu przestałem je śledzić. Na szczęście wczoraj Lenovo zaprezentowało dwa modele Moto Z razem z doczepianymi modułami Moto Mods.

Moto Z jest w całości wykonana z aluminium stosowanym w przemyśle lotniczym i stali nierdzewnej, a za wyświetlanie informacji odpowiedzialny jest 5,5 – calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1440p. Obudowa urządzenia ma zaledwie 5,2 mm grubości, więc jest niezwykle lekka i smukła. Jej jednostką centralną jest oczywiście 64 – bitowy układ scalony Qualcomm Snapdragon 820, wspomagany przez 4GB pamięci operacyjnej, podczas gdy użytkownik ma do dyspozycji 32 lub 64GB pamięci wbudowanej z możliwością jej rozbudowy o 2 TB.

Za wykonywanie zdjęć odpowiedzialny będzie 13MPix aparat główny ze światłem f/1.8, optyczną stabilizacją obrazu i laserowym autofocusem. W rezultacie powinniśmy otrzymać niezwykle szczegółowe zdjęcia, ale najlepiej sprawdzić to osobiście. Miłośnicy autoportretów otrzymają 5MPix aparat z szerokokątnym obiektywem i diodą doświetlającą.

Moto Z Camera

Hydrofobowa powłoka pozwala używać Moto Z w każdych warunkach pogodowych, więc nie musicie przejmować się deszczem lub zachlapaniem sprzętu. Nie zapomniano również o zastosowaniu czytnika linii papilarnych (ale jego wygląd mi nie odpowiada) i szybkiego ładowania baterii (Turbo Power). Według producenta bateria wystarczy na 30 godzin użytkowania, a 15 minut poświęconych na ładowanie przekłada się na 8 godzin używania.

Wraz z Zetką pojawił się również model Z Force wyposażony w wyświetlacz Shattershield i metalową obudowę. To już druga generacja wyświetlacza, który ciężko zbić, czego dowodzą niezależne testy Moto X Force.

Bateria w przypadku tego modelu wystarczy na 40 godzin użytkowania i również wspiera szybkie ładowanie (Turbo Power). W jego przypadku 15 minut ładowania pozwoli na 15 godzin używania. Zastosowano tutaj 21MPix aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu, laserowym autofocusem i tym opartym na detekcji fazy, co w teorii powinno pozwolić na wykonanie zjawiskowych zdjęć.

Moto Z Force Droid Edition Double Charging

Dla mnie najważniejszym punktem prezentacji były doczepiane moduły, które podzielono na dwie kategorie. Jedną z nich są Style Mods wykonane z naturalnych materiałów takich jak prawdziwe drewno, skór lub wymyślne tkaniny. Drugimi są Moto Mods, które rozszerzają funkcjonalność obydwu modeli z serii Moto Z.

Cenicie sobie wysoką jakość muzyki? Nic trudnego wystarczy kupić i doczepić JBL Soundboost, który wydatnie poprawi jakość odtwarzanych utworów. Ciekawym rozwiązaniem jest również Insta Share Projector, który w każdej chwili pozwoli użytkownikowi zmienić telefon w 70 – calowy ekran do oglądania filmów lub seriali w domowym zaciszu.

PowerPack na pewno przyda się użytkownikom Moto Z,ponieważ jest odpowiedzialny za dostarczenie większej ilości zasilania, niż przewidział producent. Podobno jego pojemność pozwala na 22 godziny dodatkowego użytkowania. Podejrzewacie, że moduł z doczepianą baterią będzie brzydki? Mylicie się powstanie we współpracy z Incipio, Tumi i Kate Spade New York.

Moto Z Lifestyle

Jak już wspominałem, Style Mods zmienią wygląd połowy telefonu w zależności od preferencji użytkownika bez konieczności zakupu wymyślnych etui. Zmiana zajmuje chwilę i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. MotoMods łączą się za pośrednictwem mocnych magnesów, więc łatwo je założyć i zdjąć, co ciekawe będą one kompatybilne z przyszłymi generacjami smartfonów Moto Z.

Nie tylko Lenovo zajmie się wdrażaniem modułów, każdy zainteresowany użytkownik będzie mógł wdrożyć w życie swój pomysł. Wszystko za sprawą programu deweloperskiego Moto Mods, co sprawia, że jedna osoba lub sztab będą w stanie dostarczyć nowe moduły dla urządzeń mobilnych. Więcej informacji o programie uzyskacie tutaj.

Screenshot 2016-06-10 at 15.03.44

Jeszcze tego lata obydwie Moto Z i Moto Mods będą dostępne w Stanach Zjednoczonych. Na początku w sprzedaży będzie je mieć operator sieci komórkowej Verizon i sklepy Best Buy. Wraz z upływającym czasem pojawi się model bez oprogramowania operatora i będzie dostępny do kupienia bezpośrednio ze strony producenta, a w naszym kraju sprzęt razem z modułami powinien pojawić się we wrześniu bieżącego roku.

Źródło: Informacja prasowa
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek