Krzysiek Borek17.08.2014
Motorola Moto S (Shamu) to nie Nexus, a urządzenie z Android Silver?

Na początek września Motorola przewidziała swoją konferencję, na której pojawią się nowe urządzenia, na które czeka wielu konsumentów.

Oprócz tej informacji pojawiła się kolejna, Motorola Moto S (Shamu) prawdopodobnie nie jest urządzeniem z serii Nexus, a jednym z pierwszych w programie Android Silver.

Redakcja TKTechNews miała możliwość sprawdzenia nowego urządzenia Motoroli, w wyniku czego postanowili podzielić się informacjami na jej temat. Jak dotąd za źródło informacji służył plik build.prop, który pojawił się w AnTuTu, choć plik można podrobić mając dostęp do ROOTa. Moto S nie miała wtedy do tego dostępu, więc dane powinny mieć pokrycie z rzeczywistością. Według pliku Motorola Moto S (Shamu) ma następującą specyfikację techniczną:

  • wyświetlacz o rozdzielczości 2K
  • Snapdragon 805, taktowany 2,5GHz
  • GPU Adreno 420
  • 13MPx aparat główny
  • przedni aparat o rozdzielczości 2,1MPx

Ze zdjęcia, które przedstawia folię na wyświetlacz nowego urządzenia Motoroli (patrz niżej) wynika, że ma ono mieć dwa głośniki z przodu. Obecna specyfikacja techniczna jest niemal podobna do tej, która pojawiła się jakiś czas temu, choć są pewne nieściłości.

3

Poprzednie doniesienia mówiły o 3GB pamięci RAM i aparacie głównym o rozdzielczości 12MPx, a nie 13. Kolejna sprawa to wyświetlacz, według informacji z przed paru dni urządzenia ma posiadać wyświetlacz o przekątnej 5,9″, jednakże DPI na poziomie 640 pokazuje, że wyświetlacz ma mieć 4,6″. Jednakże AnTuTu obecnie ma problemy z wyświetlaniem informacji o wyświetlaczach 2K i naprawdę urządzenie ma wyświetlacz o przekątnej 5,9″ i 498 DPI.

TKTechNews zweryfikowało IMEI Moto S i okazał się prawdziwy, ale nie był jeszcze na liście operatora, tak się dzieje zazwyczaj, gdy urządzenia nie ma na rynku. Shamu miałaby się pojawić w ofercie sieci Verizon, która nigdy nie miała w niej urządzeń z serii Nexus, więc pojawia się tutaj jeszcze jedna możliwość. Jest nią zapowiedziany przez Google program Android Silver i prawdopodobnie Moto S jest jednym z pierwszych urządzeń z czystą wersją Androida, która ma dostęp do wszystkich usług Google. Z drugiej strony Moto S może być wydania jedynie w sieci Verizon.

Na ten moment nie wiemy, co dokładnie stanie się z urządzeniem. Z jednej strony może to być urządzenie z serii Nexus, ale jeżeli ma być w ofercie sieci Verizon może okazać się, że jest to jedno z pierwszych urządzeń z nowego programu Google.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek