Krzysiek Borek30.07.2015
Motorola może szybciej wydać aktualizacje do Androida M, dzięki jej modelowi sprzedaży smartfonów

Seang Chau odpowiedzialny za oprogramowanie w Motoroli podczas wywiadu dla Engadget dał jasno do zrozumienia, że Amerykański producent będzie w stanie szybciej wydać aktualizacje oprogramowania układowego dla Moto X Style i Play.

Odkąd żaden operator nie jest odpowiedzialny za sprzedaż i obrandowanie Motoroli, mogą oni zdecydowanie szybciej udostępniać kolejne wersje Androida dla swoich produktów. Jeżeli operator byłby odpowiedzialny za kolejną wersję systemu, musielibyśmy czekać na weryfikację, długie testy i częste opóźnienia w wydaniu. Żaden operator nie będzie w stanie decydować o aktualizacji sprzętu mobilnego Motoroli, co przełoży się na szybsze udostępnienie Androida M dla ich słuchawek.

Going with that retail and distribution model is fantastic for us. And the big impact for software is: I don’t need carrier approvals anymore to push out updates! So now I can push out updates and upgrades like Android M quicker because I don’t need to go through a carrier’s submission process. I still go through all my quality checks and all that, but I don’t need a carrier to tell me I can upgrade my phone,” said Seang Chau in an interview.

W przeszłości model X sprzedawany był za pośrednictwem AT&T i Verizona. Jednakże w tym roku pojawi się Moto X Style „Pure Edition”, która będzie sprzedawana bezpośrednio przez Motorolę za pośrednictwem ich sklepu internetowego, Best Buy i Amazona. Edycja Pure kompatybilna jest ze wszystkimi sieciami komórkowymi w Stanach Zjednoczonych, co przekłada się również na działanie LTE w każdej sieci.

Obecnie Motorola jest znana z szybkiego udostępniania aktualizacji dla swoich produktów i nie zamierza tego zmieniać. Wszystko spowodowane jest nowym modelem sprzedaży, który pozwala na szybsze udostępnianie aktualizacji bez udziału operatorów sieci komórkowych.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek