Krzysiek Borek06.09.2014
Motorola prezentuje nowe modele smartfonów i headset Bluetooth

Przedwczoraj odbyła się konferencja Motoroli, amerykanie zaprezentowali parę nowych urządzeń. W poprzednim wpisie informowałem Was o Moto360, teraz przyszedł czas na resztę zestawu.

Na konferencji pojawiły się kolejne generacje Moto X i Moto G, a także słuchawka z mikrofonem Hint.

Moto

Na pierwszy ogień idzie Moto X (tak motorola nie zmieniła nazwy urządzenia). Wygląda tak samo, jak poprzedni model flagowca Motoroli, ale w środku poczyniono wiele zmian. Tym razem model X został wyposażony w wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,2″, ramka urządzenia wykonana jest teraz z aluminium. Aparat główny to teraz 13MPx matryca na rzecz 10MPx z poprzedniej generacji. Nowy aparat główny jest w stanie rejestrować materiały wideo w rozdzielczości 4K.

Program Moto Maker pozwala na wykonanie spersonalizowanej wersji urządzenia, więc możemy przebierać w konfiguracji (wyglądu). Teraz możemy wybierać kolor przycisku głośności i zasilania. Pokrywę baterii możemy wymienić na drewnianą, plastikową i inne (w tym włókno węglowe).

Kolejna generacja Moto X posiada 4 rdzeniowe SoC snapdragon i nowości w oprogramowaniu. Teraz po wykonaniu paru zdjęć, będziemy mogli wybrać to, które wyszło najlepiej. Cena urządzenia wynosi 99.99$ w abonamencie i będzie ono dostępne w tym miesiącu.

M

Na konferencji nie zabrakło również poprawionej wersji Moto G. Tym razem urządzenie kosztuje 179$, bez abonamentu i blokady simlock. W środku urządzenia nie wiele się zmieniło, Motorola nadal korzysta z 4 rdzeniowego układy Qualcomma o taktowaniu 1,2GHz i wyposażona jest w 5″ wyświetlacz o rozdzielczości 720p. Aparat główny to tym razem 8MPx matryca , a z prozdu mamy 2MPx.

S

Ostatnim urządzeniem na konferencji Amerykanów był headset Moto Hint. Headset wygląda bardziej, jak słuchawka, niż tak rozbudowane urządzenie. Po sparowaniu z Moto X, Hint zachowuje się, jak asystentka głosowa, mówi nam o powiadomieniach, odpowiada na nasze pytania i robi wiele innych rzeczy. Słuchawka dostepna jest w wielu wersjach kolorystycznych i materiałach. Cena słuchawki wynosi 149$ i wraz z nią dodany jest dock ładowania.

Jak widzicie nie trzeba mieć parcia na szkło, żęby pokazać swoje urządzenia na targach IFA. Prawda jest taka, że urządzenia Motoroli mogą namieszać na rynku, choć nie mają zbyt innowacyjnej charakterystyki.

Źródło: 9to5google.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek