Krzysiek Borek05.09.2014
Motorola przedstawiła Moto360 z Android Wear i „dniem” pracy na baterii

Podczas, gdy większość producentów urządzeń mobilnych zaprezentowało nowe produkty na tegorocznych targach IFA w Berlinie, Amerykanie obrali nieco inną drogę od konkurencji.

Konferencja producenta urządzeń mobilnych przejętego przez Lenovo odbyła się wczoraj w Chicago. Oprócz nowego modelu Moto X i Moto G (nazwy smartfonów nie zostały zmienione) pokazano również inteligentny zegarek Moto360.

Zegarek Motoroli wyposażony jest w system operacyjny Android Wear i wyświetlacz o przekątnej 1,65″, przed rysami chroni go Gorilla Glass. Pasek zegarka wkonany jest ze skóry, urządzenie ma oferować pełny dzień pracy na jednym ładowaniu. Dodatkowo inteligentny zegarek Motoroli możemy ładować bezprzewodowo, podobno zegarek jest też wodoodporny.

Moto360 jest kompatybilny z każdym urządzeniem , posiadającym system operacji Android w wersji 4.3 lub wyższej. Użytkownik może otrzymywać powiadomienia o pogodzie, natężeniu ruchu, zaplanowych odlotach i wiele więcej. Nie zabrakło tutaj Google Now, wystarczy, że powiemy OK Google i może sterować urządzeniem przy pomocy komend głosowych. Możemy tak „pisać” SMSy, ustawiać przypomnienia, używac GPSu. Obecne aplikacje przenzaczone na Androida będą działać na tym zegarku.

Motorola Moto360 będzie dostepna w sprzedazy jeszcze w tym miesiącu, cena zegarka to 249$. W tym roku pojawią się także metalowe paski, przeznaczone dla inteligentnego zegarka Motoroli.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek