Krzysiek Borek28.07.2014
Motorola wyda smartfona z serii Nexus?

Nie dawno informowaliśmy Was,że seria Nexus może zostać zastąpiona przez program Android Silver. Pojawiły się kolejne informacje, które mówią o współpracy Google z Motorolą przy wydaniu phableta z serii Nexus.

Urządzenie obecnie jest już w fazie testów,a jego nazwa kodowa to Shamu. Co jakiś czas do Google wysyłane są raporty o problemach i błędach systemowych Shamu.Nowy Nexus najpierw pojawi się w Stanach Zjednoczonych, a następnie w innych krajach na świecie.

image

Shamu ma posiadać wyświetlacz o przekątnej 5,9″, co spowoduje,że będzie to największy reprezentant serii Nexus. Obok niego nadal sprzedawany będzie Nexus 5 (może być nazwany Nexus 6 po wydaniu phabletu). Jeżeli tak się stanie, obecna cena Nexusa 5 spadnie. Phablet ma również posiadać czujnik biometryczny. Prócz tych dwóch informacji reszta to nie wiadoma. Wiadomo jedynie tyle,że to kolejny reprezentant rodziny Nexus.

O ile informacja okaże się prawdą Nexus od Motoroli powinien ukazać się w momencie wydaniu tabletu z tej samej serii przez HTC. W rezultacie obydwa urządzenia pojawią się na rynku w momencie wydania Androida L, co będzie miało miejsce we wrześniu,bieżącego roku.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek