Krzysiek Borek24.03.2017
Można już składać zamówienia na Xiaomi Mi 5c

Dziś przypadkowo wszedłem na witrynę sklepu Gearbest.com i zauważyłem, że rozpoczęto przyjmowanie zamówień przedsprzedażowych na Mi 5c.

To nie wszystko, można się zapisać do powiadomienia o dostępności Mi Pad 3 i Mi Pad 3 Pro. Jednak my dziś zajmiemy się pierwszym sprzętem Chińczyków z ich własnym układem scalonym.

Dostępne są 3 warianty kolorystyczne i ich ceny różnią się od siebie o ponad 150$ (592 zł bez podatku). Złoty kosztuje 313,68$ (1240 zł bez podatku), a czarny i rose gold 477,82$ (1890 zł bez podatku). Nie wiem, co stoi za ta wysoką ceną za resztę wariantów kolorystycznych, ale spróbuję się tego dowiedzieć. Zamówienia możecie składać od 21 marca do 22 kwietnia bieżącego roku. Niestety jest to wersja TD-LTE, która teoretycznie jest bezużyteczna poza Chinami, ale można ręcznie odblokować FDD-LTE za pomocą poradnika dostępnego na oficjalnej stronie Xiaomi.

Obecnie ciężko powiedzieć, kiedy pojawi się Xiaomi Mi 5c z fabrycznym wsparciem dla FDD-LTE, ale nawet ten problem nie sprawi, że moje zainteresowanie spadnie. Poczyniłem już pierwsze kroki, które powinny mi pomóc w otrzymaniu egzemplarza testowego.

Mam również nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pojawi się model z FDD-LTE, co sprawi, że zainteresowani sprzętem użytkownicy nie będą musieli sami odblokowywać wsparcia dla większości częstotliwości LTE. To kolejna po oprogramowaniu kwestia do ogarnięcia przez użytkownika po zakupie, a powinno być ich zdecydowanie mniej. Zmiana oprogramowania nie trwa długo, ale liczę się z tym, że większość z was woli po wyjęciu telefonu z pudełka zająć się jego konfiguracją, a nie zmianą oprogramowania i innych rzeczy.

Zamówienia ma Mi 5c możecie składać tu.

Specyfikacja:

  • 64-bitowy układ scalony SurgeS1 (4x Cortex A53@2,2GHz i 4x Cortex A53@1,4GHz)
  • 5,15″ wyświetlacz, maksymalna jasność 515 nitów, 2048 poziomów jasności ze szczegółową kontrolą podświetlenia
  • lekka i poręczna konstrukcja wykonana z aluminium (132g wagi, 7,09 mm grubości)
  • bateria o pojemności 2860 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania (9V/2A)
  • 3GB pamięci operacyjnej LPDDR3 (dual channel) i 64GB pamięci wewnętrznej (eMMC 5.0)
  • 12MPix aparat główny (rozmiar piksela wynosi 1,25 mikrona)
  • czytnik linii papilarnych
Źródło: Gearbest.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek