Michał11.07.2016
mpFirma – komfortowe prowadzenie firmy na Macu

Wpis sponsorowany.

Jak sami wiecie, jednym z największych problemów związanych z prowadzeniem firmy przez miłośnika Apple jest brak odpowiedniego oprogramowania.

W sytuacji kiedy nasz „user experience” do nadgryzionego jabłka jest na tyle wysoki i usilnie staramy się wprowadzić Macbook’i na wypełnienie luki przychodzi z ratunkiem mpFirma.

mpFirma to przede wszystkim proste, wygodne i nowoczesne narzędzie działające na wspólnej bazie z Windowsem – generowane bazy danych są kompatybilne z różnymi systemami co oznacza, że możemy w komfortowy sposób przenosić swoją pracę pomiędzy komputerami

Aplikacja ma prostą, modułową budowę, odpowiadającą za poszczególne gałęzie działalności firmy. Począwszy od zarządzania bazą klientów, przez realizację konkretnych zamówień i wystawianiu faktur.

Świetnym dodatkiem okazują się również integracje z najpopularniejszymi firmami kurierskimi, SMSAPI (powiadomienia SMS) , Postivo (wysyłanie listów, korespondencji, faktur online) czy chociażby serwisy aukcyjne Allegro, eBay!

Dlaczego warto zdecydować się na mpFirma?

Pomimo ogromnej ilości funkcji, które oferuje ten program – użytkowanie jest proste i przyjemne dzięki intuicyjnemu interfejsowi. Dodatkowo aplikacja wspiera wiele zewnętrzych firm przez co proces przetworzenia zamówienia od A do Z jest naprawdę komfortowy.

Aplikację możemy zakupić w abonamencie co powoduje, że nie musimy wydawać ogromnych sum, aby cieszyć się z użytkowania, a co równie ważne – przez cały okres użytkowania aplikacji mamy możliwość ze skorzystania z wsparcia technicznego.

Zobacz najnowszy film prezentujący możliwości prowadzenia firmy na Macu – mpFirma.

Więcej informacji znajdziecie na stronie mpfirma.pl.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Danax

  Używam darmowego FitFaktura.

  Działa na OSX przez aplikację PlayOnMac oraz przez maszyny wirtualne w trybie koherencji.

  • Ty tak na poważnie? Artykuł prezentuje oprogramowanie natywne czyt. unikalne pozwalające ominąć właśnie m.in. maszyny wirtualne. „Darmowy FitFaktura” dla użytkownika macOS oznacza koszt – Parallels – 80$ plus Licencja Windows (Win10 – Morele.net 430 zł). To wszystko tylko po to by mieć „Darmowy” prosty program do fakturowania nijak mający do funkcjonalności opisywanej w art. mpFirma.

   • Danax

    PlayOnMac wystarczy do uruchomienia większości oprogramowania Windowsowego na macOS. To darmowy port Wine. Jak sama nazwa wskazuje (Wine is Not Emulator).

    • Jak już tak dyskutujemy… :) problemem jest brak zrozumienia już samego tytułu art. i jak wcześniej pisałem różnicy między tymi programami. Zapoznaj się proszę najpierw z możliwościami mpFirma, porównaj je z FitFaktura, a później dodawaj podobne wpisy :) Reasumując po co np instalować Windowsa czy korzystać z tak drogich komputerów jak Mac jak można przeglądać internet pod Linuxem na komputerze za 300 zł.

     • Danax

      Ok, rozumiem. Jesteś pracownikiem mpFirma. Ale ja używam FitFaktura od kilku lat za darmo i nie kupię mpFirma niezależnie od tego, że jest natywny i ma więcej funkcji. Nie potrzebuję ich. Za to osoby rozpoczynające działalność mogą się nim zainteresować. Powodzenia.

      BTW. obecnie moim zdaniem w dobie post pc coraz większy sens mają aplikacje firmowe online zoptymalizowane pod tablety i telefony z automatycznym wysyłaniem faktur PDF i potwierdzeń odbioru mailem.

     • Masz rację. Korzystanie z usług online jest bardzo atrakcyjne. Bardzo dobrze trzymać swoje dane (faktury, zamówienia, obroty firmy, kontrahenci) u firm trzecich :) Niemniej jednak jak pisałeś każdy ma swoje preferencje i usługi do nich dopasowane. :). Mam tylko ostatnie pytanie (nie mogę odszukać) jak wygląda sprawa z aktualizacjami oprogramowania o którym pisałeś?

     • Danax

      Korzystanie z Gmaila czy telefonu z Androidem jest również trzymaniem swoich poufnych danych (często bardziej poufnych niż baza faktur firmowych) u firm trzecich. Podobnie jak korzystanie w firmach z usług chmur obliczeniowych Azure czy Amazon. A jednak wiele globalnych firm z tego korzysta.

      Jeśli interesuje cię model biznesowy konkurencji w postaci FitFaktura to mogę napisać. Za darmo jest wystawianie faktur zwykłych, korekt, ofert, druków przelewów, baza kontrahentów, baza produktów, automatyczna pełna archiwizacja do pliku i drukowanie do PDF. W programie można prowadzić jednocześnie kilka różnych firm a także można uruchomić program za darmo w sieci lokalnej. Producent zarabia na sprzedaży kilku poziomów licencji rozszerzających funkcje o magazyn, wystawianie faktur w innej walucie i inne tego typu. Opłata jest jednorazowa przy przechodzeniu na wyższą licencję. Program posiada moduł wyszukiwania aktualizacji, które są darmowe (korzystam z tego od ponad 6 lat).

      Skąd wiesz, że konwersujesz z mężczyzną?

     • OK :) Merytorycznie zadaje pytania i uzyskałem odpowiedzi. Dziękuję za tą pouczającą dyskusję.

 • angol

  Mac i Firma?! Chyba żarty stroicie. Jak widzę faceta z Mac piszące coś na nim, to od razu przepuszczam, że jest albo dziennikarzyna, albo bajkopisarzem, bo jedynie co można zrobić na Mac to granie i pisanie bajek dla dzieci. Żadna szanująca się Firma ani w USA, ani w Europie nie pozwoli sobie pracę na Mac.Nawet Firmy obsługujący Apple używają oprogramowania z Windows. Zresztą celem twórców Apple było dostarczanie rozrywki i proste obliczenia budżetu domowego.

  • Pan tak na poważnie ?! :) dawno nie widziałem tak ciekawego wpisu :)