Krzysiek Borek10.06.2016
Na WWDC Apple zapowie iMessage dla Androida

Od zawsze marzę o dostępności iMessage na Androidzie, choć obecnie korzystam z zestawu iPhone + iPad. Jednak dzięki temu ja lub moi znajomi moglibyśmy się komunikować, mając inne urządzenia mobilne, co byłoby strzałem w dziesiątkę.

Być może Apple wprowadzi aplikację na zielonego robota, co byłoby nie lada gratką dla wielu iUżytkowników decydujących się na zmianę otoczenia. Obecnie wysyłanie wiadomości jest zarezerwowane dla Maków i urządzeń mobilnych z Cupertino, ale liczę, że informacje się potwierdzą i na WWDC ujrzymy aplikację.

imessage

Po sprzedaży iPhone’a 4S zauważyłem, że na sprzęcie z Androidem brakuje mi iMessage i muszę szukać innych metod komunikacji ze znajomymi, posiadającymi sprzęt Apple. To zagranie pozwoliłoby na prostsze i bardziej komfortowe zrezygnowanie z iOS na rzecz Androida.

Warto nadmienić, że na tegorocznym Google I/O zapowiedziano aplikację Allo, która ma wbudowanego asystenta głosowego, wsparcie dla naklejek podobnych do tych z Messengera, wyszukiwarkę Google i szyfrowanie wiadomości z jednego końca do drugiego.

Od zapowiedzi minęły trzy tygodnie i nie wydaje mi się, żeby multiplatformowe iMessage było na to odpowiedzią. Jeśli informacje się potwierdza, to będzie to oznaczać, że prace trwają dłużej, niż nam się wydaje.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Jakoś nie mogę uwierzyć w to że Apple byłoby aż tak otwarte… idąc za tą plotką i tym tokiem myślenia… Apple powinno też dać wsparcie dla FaceTime pod innymi platformami… Otworzyć system iOS, dając wsparcie otwartym menadżerom plików, łączyć się z większą liczbą otwartych standardów (Jak np Miracast czy WiDi), czy o zgrozo, umożliwiać wysyłanie i odbieranie plików przez BT… a i zapomniałem… w końcu użytkownicy będą mogli w prosty sposób ustawić swój własny utwór na dzwonek… jak w Androidzie ;) Wiem że jestem ugyźliwy, ale tak dobre Apple chyba nie istnieje, co by dzielić się swoimi Killerfirczeami z nieużytkownikami jabłek.

  • Bart

   z jednej strony masz racje – z drugiej – niby Google pakuje tyle swoich uslug na iOS i dobrze na tym wychodzi

   • No tak tak, podobnie jak Microsoft… Ale… Microsoft w sumie nie miał innego wyjścia, jego autorski mobilny system operacyjny nie radzi sobie zbyt dobrze, więc stara się zarabiać na swoich usługach na konkurencyjnych platformach. A google…? Google widzi że ma tylko jednego słusznego oponenta i doskonale wie że rynek jest stabilnie podzielony na pół, nie ma więc nic do stracenia, po za tym google najpierw było firmą oferującą usługi- aplikacje- youtube, przeglądarka i wyszukiwarka, mapy czy Gmail… Dopiero później postawili na swój system operacyjny i rozwineli swój ekosystem. Więc skoro oferowali siebie jako usługę, poprostu kontynuują to co rozpoczęli ;) A Apple? Apple od początku to był sprzęt plus firmowe rozwiązania na ten sprzęt, hermetycznie zamknięty świat który doskonale współgrał na własnym podwórku, rzadko wpuszczając dzieci z sąsiednich osiedli… Stąd też moje zaskoczenie. Aczkolwiek jak najbardziej ucieszyłbym się na nowe jabłuszka, zwłaszcza że sam korzystam z iPhone i HTC z Andkiem na pokładzie ;)

    • Bart

     A mi sie jednak wydaje iz Apple rozpoczelo prawie odrazu od softu i hardware :)

     • No o to mi mniej więcej chodziło w sensie że sprzęt z gotowymi rozwiązaniami softłerowymi ;) w sensie system operacyjny i ogólne dopasowanie hardware pod software i na odwrót ;)

     • Bart

      ayerite ;)

 • Bart

  jak dla mnie taki krok to jak….. „miecz o dwuch ostrzach”
  Np. jak dla mnie moglby byc krokiem do przesiadki na Android.

  Jak dla mnie soft Apple jest ich ostatnim bastionem

 • Edzio

  „i bardziej komfortowe zrezygnowanie z iOS na rzecz Androida.” przejście z iOS na android to głupota w najczystszej postaci🙀