Krzysiek Borek05.02.2016
Nadchodząca aktualizacja Android Wear wniesie wiele nowości

Podejrzewam, że wielu użytkowników urządzeń naręcznych działających na podstawie Android Wear czekało do momentu, gdy będą mogli korzystać z wbudowanego głośnika/mikrofonu. Obecnie jedynie Huawei Watch i większy wariant ASUS ZenWatch 2 je mają i aktualizacja, która zbliża się nieubłaganie w końcu je uruchomi.

Wcześniej pojawiały się informacje i zmierzającej aktualizacji i nic więcej, na szczęście dziś Google oznajmiło, że dodaje funkcje do korzystania z zegarków bez używania ich ręką.

AndroidWear-DesignedForYourWrist

Jak już wspominałem, obecnie Huawei Watch i ASUS ZenWatch 2 (większy) mają wbudowany mikrofon, który po aktualizacji pozwoli na odbieranie połączeń przychodzących po sparowaniu ze smartfonem. Poza tym użytkownicy będą mogli korzystać z aplikacji do wideo rozmów i kolejnych funkcji związanych z wykorzystaniem głośnika/mikrofonu.

Warto nadmienić, że to nie jedyne nowości zawarte w aktualizacji, dodane zostaną gesty z wykorzystaniem jednej ręki. Pozwolą one nawigować interfejsem urządzenia naręcznego przez podniesienie ręki, oddalenie jej lub potrząśnięcie.

Google zamierza również poszerzyć możliwości komend głosowych, po wykonaniu aktualizacji będziemy mogli dyktować wiadomości poprzez wypowiedzenie Ok Google w aplikacjach firm trzecich. Będą to Hangouty, Nextplus, Telegram, Viber, WeChat i WhatsApp.

Wymienione przeze mnie funkcje powinny pojawić się w ciągu paru tygodni, Google rozpoczyna właśnie proces aktualizacyjny urządzeń naręcznych z Android Wear.

Źródło: pocketnow.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek