Krzysiek Borek15.05.2016
Nadchodząca aktualizacja iTunes wyeliminuje błąd usuwania muzyki z biblioteki użytkownika

Usuwają wam się utwory z biblioteki w iTunes? Nie jesteście sami, wielu użytkowników narzeka na odnaleziony niedawno błąd. Nawet Apple próbowało doprowadzić do podobnej sytuacji, ale im się to nie udało.

Wiadomo przynajmniej, że pojawi się aktualizacja, która przywróci wszystko do normy (w przyszłym tygodniu). Prawdopodobnym powodem jest nieznany im błąd i jeśli macie taki problem, musicie zgłosić go AppleCare.

Prawda jest taka, że błąd wywołuj algorytm będący częścią Apple Music, a nie oprogramowanie (tak, oficjalnie sądzi Apple). Niektórzy użytkownicy zauważyli, że usługa strumieniowania muzyki usuwała ich pliki podczas dopasowywania utworów. Dopasowanie utworów pozwala wtedy użytkownikowi wykorzystać daną piosenkę w najlepszej (dostępnej) jakości.

In an extremely small number of cases users have reported that music files saved on their computer were removed without their permission. We’re taking these reports seriously as we know how important music is to our customers and our teams are focused on identifying the cause. We have not been able to reproduce this issue, however, we’re releasing an update to iTunes early next week which includes additional safeguards. If a user experiences this issue they should contact AppleCare.

Na szczęście w Cupertino zdają sobie sprawę z problemu i nie chowają głowy w piasek. Mam nadzieję, że kolejna aktualizacja iTunes wyeliminuje ten problem.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek