Krzysiek Borek01.02.2015
Nadchodzi Redmi Note 2

W marcu ubiegłego roku Xiaomi wydało Redmi Note, czas więc na nadejście następcy. Chińczycy właśnie rozpoczęli nad nim prace, czego dowodem są informacje o jego budowie i specyfikacji technicznej.

Informacje pojawiły się w agencji TENAA, Note 2 będzie drobną poprawką pierwowzoru, a nie całkiem nowym urządzeniem. Phablet będzie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,5 – cala i rozdzielczości 720p. Na ten moment nie ma informacji o sercu urządzenia, ale 4 – rdzeniowy procesor taktowany 1,2GHz wskazuje na Snapdragona 410. Procesor wesprze 1GB pamięci operacyjnej, a na dane użytkownika przewidziano 8GB pamięci, którą rozszerzymy kartą pamięci micro SD (do 32GB).

MI

Zdjęcia wykonamy aparatem głównym z 13MPx matrycą, a miłośnicy autoportretów wykonają je przednią o rozdzielczości 5MPx. Wymiary pozostały bez zmian (154×78.7 x 9.5 mm), a jego waga została zniwelowana o 11g z 199 do 188.

Urządzenie Xiaomi będzie dostępne w wielu wersjach kolorystycznych (czerwony, żółty, pomarańczowy, niebieski, filoetowy, biały i czarny). Po wyjęciu z pudełka ujrzymy Androida w wersji 4.4.4 Kitkat, zamiast najnowszej odsłony. Na ten moment nie wiemy, kiedy będzie dostepny, ale jego cena ma oscylować wokół 128$.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek